Łatwo przyswajalna passiflora

Łatwo przyswajalna passiflora

W aptekach można znaleźć coraz więcej ziołowych preparatów, które wykazują skuteczne działanie względem wielu problemów zdrowotnych. Są wydawane bez recepty i najczęściej stanowią suplementy diety o bezpiecznym działaniu.

Kiedy zażywa się passiflorę? 

passiflora kapsułkiNa pewno podstawą w naszej diecie powinny być świeże warzywa i owoce, chude mięso, produkty pełnoziarniste czy też ryby. Warto też sięgać po dobre suplementy diety w momentach, kiedy naszemu organizmowi czegoś brakuje, ale też wtedy, kiedy chcemy się wzmocnić. Również pewne problemy zdrowotne są wskazaniem do stosowania określonych preparatów, które są dostępne bez recepty. Dla osób, które mają problemy z zasypianiem najlepsza jest passiflora kapsułki są najwygodniejszą formą przyjmowania preparatu. Passiflora jest znana od wieków ze swoich właściwości uspokajających i pomagających zasnąć, dlatego też często jest składnikiem środków na sen. Powszechnie dostępne w aptekach środki wspomagające zasypianie mogą powodować skutki uboczne, dlatego niekoniecznie są dobre dla każdego. Passiflora ich nie powoduje ani nie obciąża układu pokarmowego. Jest polecana dla osób, które mają problem z zasypianiem lub niespokojnie śpią przez płytki sen. W składzie tej rośliny znajduje się sporo aktywnych substancji, które oddziałują na układ nerwowy, ale też pomagają regulować pracę serca czy  leczyć kolki lub bóle mięśniowe. W sprzedaży dostępne są preparaty z tą rośliną, wzbogacone witaminami lub zawierające tylko jej wyciąg. Są one bezpieczne i posiadają badania dowodzące ich skuteczności.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów suplementów diety z zawartością naturalnych wyciągów roślinnych wykazujących lecznicze działanie. Passiflora poza suplementami, znajduje zastosowanie w niektórych lekach przeciwbólowych sprzedawanych bez recepty.