Manekin treningowy dla fryzjera

Manekin treningowy dla fryzjera

Fryzjerzy muszą ciągle doskonalić umiejętności, jeśli chcą rozpocząć pracę w jednym z zakładów, zwłaszcza bardziej znanym i rekomendowanym. Niewielu klientów chce bowiem służyć jako materiał szkoleniowy, i oddawać się w ręce niewyszkolonego, niedoświadczonego fryzjera. Zakłady w których tacy fryzjerzy pracują, lub też sami uczniowie, często wyposażają się w manekiny, służące do nauki technik fryzjerskich.

Najlepszy manekin do nauki technik fryzjerskich

główki treningoweManekiny fryzjerskie to głowy z tworzywa sztucznego, które posiadają realistyczne włosy z tworzyw sztucznych, lub też z prawdziwych włosów, jeśli są to manekiny o bardzo wysokiej jakości. Standardowe główki treningowe dla fryzjerów umożliwiają łatwe i wygodne szkolenia z technik czesania, przygotowania do cięcia, czy nawet samego obcinania włosów. Niektóre główki mają bowiem możliwość wymiany włosów na całkowicie nowe, lub też odbudowanie włosów manekina pod wpływem wysokiej temperatury. Na takich główkach fryzjer może ćwiczyć niemal wszystkie czynności i zadania jakie przyjdzie mu wykonywać w zakładzie, a z racji iż owe główki są kompaktowe i nie zabierają dużo przestrzeni, może również poszerzać warsztat również i w domu, jeśli czuje taką potrzebę. Najbardziej zaawansowane manekiny do ćwiczeń mają również sztuczną skórę, o twardości i fakturze najbardziej zbliżonej do prawdziwej skóry jak to tylko możliwe.

Osoby które poszerzają umiejętności na takich główkach często wspominają iż są one wygodniejsze niż praca z klientem, zwłaszcza w momencie w którym fryzjer nie jest jeszcze pewny umiejętności, i mogą być wykorzystane do nauki bez stresu związanego z pracą bez doświadczenia. Nie są to drogie materiały szkoleniowe, więc każdy salon fryzjerski może bez problemu wyposażyć się w takowe.