Materace – na co zwracać uwagę?

Materace – na co zwracać uwagę?

Zakup odpowiedniego materaca może być dla nas bardzo ważną decyzją. Jeśli będzie źle dobrany to będzie się nam niewygodnie leżało, mogą pojawić się problemy z zasypianiem czy z kręgosłupem. Dlatego też fizjoterapeuci często zwracają uwagę na to, na czym śpimy.

Materace dobrane pod względem miękkości

rekomendowane materace z BydgoszczyNa co powinniśmy zwracać uwagę? Na pewno ważna jest miękkość materaca. Większość woli takie puchowe, mięciutkie, jednak nie nie są zdrowe dla naszego kręgosłupa. ,,Zapadamy” się w te materace, a nasz kręgosłup się wygina pod niewłaściwym kątem. O wiele bardziej polecane jest spanie na płasko i na twardszych materacach. Wtedy układamy się prawidłowo podczas snu. Jednak twarde materace są rzadko wybiera, bo uznawane są za najmniej wygodne przez większość. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatem wybór średnio twardego materaca. Alergicy powinny zwracać uwagę na to, z jakich materiałów wykonane są ich rekomendowane materace z Bydgoszczy. Zazwyczaj pojawia się na nich informacja o tym, że są antyalergiczne, jednak warto sprawdzić skład. Najlepsza będzie naturalna bawełna i naturalne wypełnienia. Sztuczne materiały, takie jak poliester, czy nylon nie będą nam dobrze służyły. Dodatkowo takie materiały nie są oddychające, więc są mniej przyjazne dla naszej skóry. Skóra się bardziej poci, mogą pojawić się zaczerwienienia. Bawełna jest najbezpieczniejszym materiałem. Przy materacach ważne jest wypełnienie. Sprężyny nie są polecane, ponieważ się łatwiej wyrabiają, a do tego mogą się nam nieprzyjemnie przebijać przez miękka warstwę materaca.

Lepsze są materace z wypełnieniem piankowym, szczególnie tym dobrej jakości. Pamiętajmy o tym, żeby co jakiś czas materac przewracać na drugą stronę, wtedy nie będzie się wyrabiał w jednym miejscu. Przewracajmy go w poziomie i w pionie.