Medycyna chińska w Olsztynie

Medycyna chińska w Olsztynie

Kiedy odczuwamy jakiś dyskomfort lub ból, który zamiast znikać nasila się, udajemy się do lekarza w celu diagnozy. Lekarz wtedy zleca nam badania lub prześwietlenie, następnie przepisuje antybiotyk lub zwykły lek albo maść, która zazwyczaj pomaga. Jednak są przypadki, w których leczenie konwencjonalne nie wystarcza.

Co to jest akupunktura?

akupunktura olsztynAkupunktura jest zabiegiem, który polega na nakłuwaniu danej partii ciała srebrnymi lub złotymi igłami o różnej danej grubości. W naszym kraju zabieg ten stosowany jest już od pewnego czasu jednak w Chinach taką metodę leczenia stosowano już ponad sto pięćdziesiąt lat temu. Uważa się, że nakłuwanie ciała pomaga w walce z migreną, chorobami kręgosłupa i bólami niewiadomego pochodzenia. Podczas zabiegu akupunkturzysta delikatnie wbija igły w bolące miejsce. Pacjent może czuć delikatny ból ale nie musi. Wbijanych igieł jest około dwadzieścia. Po zabiegu można odczuwać delikatny dyskomfort w miejscu poddanym zabiegowi. Prawie każdy może skorzystać z akupunktury, tylko niektórzy nie mogą sobie na nią pozwolić. Warto również powiedzieć, że akupunktura olsztyn może być stosowana równocześnie z konwencjonalnymi metodami. Taki typ leczenia nie jest stosunkowo drogi, a szybko pomaga. Do akupunkturzysty nie możemy iść tak po prostu, najpierw należy odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, który zleci taki zabieg. Przy wyborze akupunkturzysty należy zachować ostrożność, bowiem nie każdy będzie odpowiednio wykwalifikowany. Akupunktura to nie łatwy zabieg i wymaga dużych umiejętności oraz wiedzy.

Jeśli lekarz zlecił nam wykonanie akupunktury, warto zapytać go, czy zna polecanego lekarza, który się tym zajmuje. W przypadku akupunktury trzeba znaleźć odpowiedniego, polecanego i wykwalifikowanego lekarza, który będzie wiedział co robi i nie zrobi nam krzywdy.