Miękka przytulanka sensoryczna

Miękka przytulanka sensoryczna

  • Post author:
  • Post category:Zabawki

Narodziny dziecka są przełomowym momentem w życiu każdego rodzica. Od tej chwili ich codzienność będzie się kręcić wokół małego człowieka, który wymaga poświęcenia stu procentowej uwagi. Na pewno będzie też potrzebować odpowiednich bodźców do rozwoju.

W czym pomagają zabawki sensoryczne?

przytulanka sensoryczna dla niemowlakaDom, w którym są małe dzieci można poznać na pierwszy rzut oka, ponieważ będzie w nim mnóstwo zabawek. Maluchy  dostają je już w pierwszych miesiącach życia, gdyż pomagają one w efektywnym rozwoju. Oczywiście pod warunkiem, że są właściwie dobrane do wieku i możliwości dzieci. Na pewno każdy maluch ma grzechotki, gryzaki i pluszaki, ale również niezbędna będzie przytulanka sensoryczna dla niemowlaka, która będzie świetnie rozwijać umiejętności motoryczne. Przeważnie jest ona w formie kostki, piłki, małego kocyka z główka zwierzątka czy jakiejś przytulanki. Tego typu zabawki są idealne dla dzieci niemalże od urodzenia, ponieważ, są lekkie, miękkie i mogą mieć dowolny rozmiar. Poza tym, że maluchy mogą dzięki nim poznawać różne kształty i tekstury, to również mogą ćwiczyć umiejętności chwytania czy przekładania przytulanki z rączki do rączki. Sensoryka w rozwoju dziecka jest bardzo ważna, dlatego też konieczne jest zapewnienie maluchowi choć jednej takiej zabawki. W sprzedaży dostępne są także edukacyjne zabawki sensoryczne, które mogą uczyć cyfr czy liczb. Niemowlęta badają otoczenie za pomocą buzi, zatem to co w rączkach od razu trafia  do badania przez język i usta. Do tego celu zabawki sensoryczne są niezastapione.

Przy wyborze zabawek dla dziecka najważniejsze się bezpieczeństwo i dopasowanie do wieku. Na pewno każde dziecko ma w swoim pokoju przytulanki, ale popularne misie czy inne zwierzątka nie równają się z przytulankami sensorycznymi