Miłek amurski – roślina do ogrodu idealna

Miłek amurski – roślina do ogrodu idealna

Twój dom otoczony jest przez ogród? Masz w nim piękne rośliny, wśród których znajduje się również miłek amurski? Wytyczone są wokół niego ścieżki, które utworzone zostały przez płytki betonowe? Pieczołowicie wybierałeś płytki z betonu architektonicznego, bo wiesz jak dużą rolę mogą odegrać w ogrodzie płyty betonowe dekoracyjne? To po nich można przechadzać się, oglądając rozwijające się wczesną wiosną miłki.

Miłki wśród płytek betonowych

Płytki betonowePoznajmy te piękne kwiaty bliżej. Miłej amurski to bylina, która w Polsce nie jest zbyt rozpowszechniona. Fakt ten może naprawdę zadziwiać, ponieważ są to rośliny bajecznie piękne, które zakwitają jako jedne z pierwszych – często na rabatach może zalegać jeszcze śnieg. Wypuszczane kwiaty mają średnicę dochodzącą nawet do pięciu centymetrów – nie są więc małe. Widać je na grządce bardzo wyraźnie, szczególnie, gdy otaczają je płytki betonowe. Pierwsze kwiaty mogą pojawić się nawet w lutym. Jeżeli zima jest bardziej ostra, miłek zakwita w marcu. Roślina ta charakteryzuje się również bardzo ozdobnymi liśćmi. Chcąc cieszyć swoje oczy pięknymi kwiatami miłka, trzeba pamiętać, że najlepiej będzie on czuł się pod koronami drzew. Muszą to być jednak drzewa liściaste. początkowa faza rozwoju wymaga zapewniania dostatecznej wilgotności. W sezonie letnim, a więc wtedy, kiedy wchodzi w okres spoczynku, wymaga przesuszenia. Nawet okresowe zalewanie przyczyni się w tym czasie do gnicia bulw.

Miłek najlepiej rośnie na ziemiach lekko kwaśnych. Miejsce, w którym zamierzamy go posadzić, wato więc zasilić odrobiną torfu. Dzięki temu zapewnimy mu idealne warunki do rozwoju.