Moda na domy drewniane w Polsce

Moda na domy drewniane w Polsce

Domy drewniane od wielu lat cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych i krajach skandynawskich. Ostatnio moda na nie pojawiła się również w Polsce. Drewno jest surowcem, z którego można tworzyć domy letniskowe, wiejskie rezydencje, a także wyjątkowo nowoczesne posiadłości. Osoby, które planują budowę domu powinny wziąć pod uwagę ten materiał.

Domy z drewna – modne i funkcjonalne

budowa całorocznego domu z baliJeszcze do niedawna jedyne domy drewniane budowane w Polsce były to domy letniskowe. Dziś sytuacja ta diametralnie się zmieniła. Budowa całorocznego domu z bali jest współcześnie standardem. Wokół domów drewnianych narosło wiele mitów. Wzięły się one po części z faktu, że drewno przez wiele lat służyło do budowania niestabilnych, często słabej jakości domków wakacyjnych, w których nie sposób było spędzić zimy. Współcześnie na rynku funkcjonuje wiele firm budowlanych, które oferują stawianie najwyższej jakości budynków z bali. Takie domy posiadają szereg zalet, co sprawia, że wiele osób ceni je bardziej niż tradycyjne obiekty murowane. Dom drewniany niewątpliwie jest marzeniem niejednego miłośnika natury. W tego rodzaju budynku panuje korzystny dla ludzkiego zdrowia mikroklimat. W domach drewnianych chce się przebywać. Są one niebywale trwałe i solidne, odporne na ogień i działanie niekorzystnych warunków klimatycznych. Ich budowa przebiega znacznie szybciej niż budowa domów murowanych. Proces ten zajmuje od kilku tygodni do kilku miesięcy, dzięki czemu taki dom szybko gotowy jest do zamieszkania. Wszystkie te czynniki sprawiają, że postawienie domu z drewna jest doskonałą inwestycją.

Pomimo, że dobrej jakości domy wykonane z drewna są nieco droższe od budynków murowanych, praktyka pokazuje, że koszty ich utrzymania są znacznie niższe. Domy z drewna spełniają wszystkie warunki budownictwa energooszczędnego.