Montaż basenu wkopanego

Montaż basenu wkopanego

W sezonie letnim w wielu ogrodach pojawiają się różnej wielkości baseny ogrodowe, które mogą być pompowane lub wykonane ze specjalnego tworzywa. Są one łatwe w montażu, a po sezonie trzeba je złożyć. Jednak zdecydowanie lepsze są baseny wkopane.

Zakup basenu wkopanego

basen wkopywany z montażemMarzenie o basenie w ogrodzie można dziś łatwo spełnić, bo są one powszechnie dostępne na rynku. Mogą to być modele dmuchane, plastikowe, stojące na trawniku czy wkopane w ziemię. Różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim jakością, materiałem z jakiego są wykonane oraz ceną. Model pompowany kupimy już za kilkaset złotych, natomiast basen wkopywany z montażem będzie kosztować od trzydziestu do nawet pięćdziesięciu kilku tysięcy złotych. Taki basen będzie wyglądać na profesjonalny i luksusowy, a dzięki dokładnej pracy specjalistów, będzie służyć przez długie lata. Montaż takiego basenu zaczyna się od zbadania gruntu czy nadaje się na wykonanie odpowiednio głębokiego wykopu. Jeżeli się okaże, że poziom wód w danym miejscu jest zbyt wysoki, trzeba będzie zamontować płytszy basen lub nieco go podnieść ponad poziom ziemi. To oczywiście zwiększy koszty i nieco utrudni pracę, jednak jest możliwe. Co do wyboru niecki basenowej, to klienci mają możliwość zakupu kilku rodzajów : marmurowej, betonowej lub żelbetonowej, że stali szlachetnej, aluminiowej czy poliestrowej. Każda z nich posiada nieco inne cechy, które warto porównać przed dokonaniem zakupu. Całe przedsięwzięcie zakupu i montażu basenu może zająć kilka dni.

Basen w ogrodzie dziś to nie fanaberią, a coraz częściej standard. Nie musi to być basen pływacki na kilkadziesiąt metrów, ale wystarczy do dziesięciu metrów z ogrzewaniem i zadaszeniem. Jeżeli będzie miał stopniowane dno, to skorzystają z niego także dzieci.