Montujemy okiennice.

Montujemy okiennice.

Okiennice są bardzo ciekawym elementem wystroju naszego okna. Są one solidne, bardzo ładnie wyglądają, a do tego bardzo dobrze chronią wnętrze przed nadmiernym słońcem.

Umiejętność montowania okiennic może się nieraz przydać

Aluminiowe zasuwyOkiennice były niezwykle popularne na początku ubiegłego wieku jednakże teraz zaczynają wracać do łask. Warto zatem rozważyć ich montaż w swoim domu, gdyż z pewnością będą się wyróżniać na tle popularnych ostatnio wszelkiej maści żaluzji oraz rolet. Okiennice spełniają także funkcję ochronną naszego domu przed złodziejami. Okiennice możemy spróbować zamontować samodzielnie, gdyż nie jest to skomplikowany proces. Oprócz okiennic będą nam potrzebne wkręty oraz łączniki budowlane takie jak zawiasy i Aluminiowe zasuwy. Okiennice najczęściej montuje się jako jeden z ostatnich elementów wykończeniowych w domu. Na rynku najpopularniejsze są okiennice z drewna, a także z PCV i aluminiowych. Są to więc dokładnie te same materiały z których aktualnie wytwarzane są okna. Okiennice drewniane wymagają konserwacji, ale zapewniają niesamowity efekt i ciepło. Drewno jest materiałem, który lubimy, a przy sprawia, że nasz dom staje się przyjemniejszym miejscem. Okiennice wytwarzane z aluminium i z PCV nie wymagają konserwacji, a do tego oferowane są w szerokiej palecie kolorów. Okiennice z PCV są tak jak w przypadku okien, rozwiązaniem najtańszym. Te wykonane z aluminium i drewna kształtują się na mniej więcej podobnym poziomie.

Okiennice na nowo podbiły Europę Południową, a w szczególności Grecję i Włochy. Coraz częściej możemy je także zobaczyć w Polsce.