Musiałam załatwić sprawę spadkową

Musiałam załatwić sprawę spadkową

Niedawno dowiedziałam się, że zmarli moi rodzice. Nie miałam z nimi kontaktu od prawie kilkunastu lat, dlatego byłam bardzo zdziwiona, gdy okazało się, że zostawili dla mnie spadek. Musiałam uregulować tę sprawę pod kwestią prawną, ponieważ wiedziałam, że w innej sytuacji mogłam narobić sobie dużych problemów. Potrzebowałam w pierwszej kolejności pomocy prawnika.

Znalazłam dobrego prawnika od spraw spadkowych

sprawy spadkowe - gdyniaNigdy dotąd nie musiałam załatwiać takich spraw, dlatego w pierwszej chwili nie wiedziałam, gdzie szukać pomocy. Na szczęście koleżanka poleciła mi bardzo dobrego prawnika, który przyjmował między innymi sprawy spadkowe – Gdynia to miejscowość, w której mieściła się jego kancelaria. Zdecydowałam się od razu udać do jego kancelarii, która mieściła się praktycznie w samym centrum Gdyni, dlatego nie miałam problemów z dojazdem na miejsce. Prawnik mnie przyjął w swoim gabinecie, a ja pokazałam mu wszystkie dokumenty, które przyszły do mnie z sądu. Wszystko od razu mi wytłumaczył i zdecydował się zostać moim pełnomocnikiem, dlatego ilość formalności, które musiałam załatwiać osobiście, była niewielka. To bardzo mi odpowiadało, ponieważ zależało mi na czasie. Prawnik powiedział mi, że mam pół roku na przyjęcie lub odrzucenie spadku. Powiedział mi także, jakie konsekwencje będą się wiązały z jedną i drugą możliwością, i co będę musiała załatwić.

Dzięki temu mogłam wybrać to co było dla mnie najlepsze. Prawnik pomógł mi przejść przez całą sprawę spadkową, która jak się okazało, ostatecznie trafiła do sądu, ponieważ prawo do spadku miała również moja siostra, która jak się pokazało, również zatrudniła prawnika. Byłam bardzo zadowolona z przebiegu sprawy oraz z pomocy tego kompetentnego i doświadczonego prawnika, który bardzo mi pomógł.