Musiałem wymienić filtr wodny w lodówce

Musiałem wymienić filtr wodny w lodówce

Ostatnio kupiliśmy sobie z żoną lodówkę z dystrybutorem wody. Taka schłodzona woda, szczególnie w upalne, letnie dni to było bardzo duże ułatwienie. Lodówka była podłączona prosto do rur kanalizacyjnych. W związku z tym mieliśmy w niej zamontowany filtr, który wyłapywał grzyby, bakterie i drobnoustroje. Taki filtr należy wymieniać co pół roku, aby działał odpowiednio.

Jaki filtr do lodówki samsunga?

filtry wody do lodówek samsungWłaśnie minęło pół roku odkąd użytkujemy tą lodówkę, w związku z czym konieczna stała się wymiana filtra wody. Nie dostaliśmy żadnego zapasowego w komplecie, dlatego musieliśmy kupić coś na własną rękę. Poszukiwania odpowiedniego sprzętu rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: filtry wody do lodówek samsung i zacząłem przeglądać wyniki. Okazało się, że każdy model lodówki tej firmy ma swoje konkretne filtry do wody. Znalazłem nasz model lodówki i dobrałem do niego odpowiedni filtr. Był to filtr do wody nie posiadający w związków i jonów srebra, dzięki czemu był bezpieczny do stosowania i przefiltrowaną przez niego wodę, można było od razu pić. Taki filtr montowało się wewnątrz lodówki, miał on zróżnicowaną temperaturę pracy. Był bardzo wydajny, mógł w ciągu minuty przefiltrować wodę o pojemności dwóch litrów. Miał odpowiednio wysokie ciśnienie robocze, dzięki czemu woda z dystrybutora wypływała szybko i sprawnie.

Postanowiłem go zakupić. Kilka dni później kurier dostarczył moją przesyłkę. Sam wziąłem się za wymianę filtra wody w lodówce. Było to bardzo proste. Rzeczywiście stary filtr był już mocno zniszczony, co świadczyło o tym, że dobrze działał i wyłapywał dużo chorobotwórczych bakterii i mechanicznych zanieczyszczeń. Po wymianie filtra mogliśmy znowu cieszyć się zdrową i zimną, wręcz lodowatą wodą. Byłem zadowolony.