Akcesoria jeździeckie na zawody i na co dzień

Akcesoria jeździeckie na zawody i na co dzień

Rynek produktów dla jeźdźców i koni jest naprawdę bardzo duży. Niegdyś robili je na zamówienie rzemieślnicy, teraz bez problemu można w sieci kupić co tylko nam się zamarzy. Na specjalne okazje warto jednak zajrzeć nie do sklepu, a do szewca, krawca lub rymarza.

Dobrze jak akcesoria jeździeckie są uniwersalne

jeździectwo Dlaczego? Ponieważ rzemieślnicy tworzą wyroby unikatowe, które do tego jakością często biją na głowę tanie produkty i są tańsze od tych luksusowych. Niekoniecznie musimy mieć najdroższe rzeczy dla siebie i konia, grunt to wygoda i bezpieczeństwo na co dzień, ale na zawodach warto pokazać się z jak najlepszej strony. Nie zapominając o komforcie! Akcesoria jeździeckie takie jak elegancka koszula z żabotem, rękawiczki z delikatnej skóry, perfekcyjnie skrojone bryczesy damskie czy wypastowane na błysk buty jeździeckie na pewno zrobią odpowiednie wrażenie na widzach i konkurencji. Rzecz jasna ważne jest też to, co założymy na konia. Wygodna derka, dopasowana do pory roku, by chroniła przed chłodem lub owadami, ładny, dobrze chłonący pot czaprak pod siodło, by ochronić go przed otarciami, nowe ogłowie, zdobione strzemiona… A coś na nogi? Ochraniacze dla konia też są istotne, nie tylko do jazdy, ale również na czas transportu konia. Stabilizują nogi i chronią je przed urazami i wstrząsami.
Na wygląd konia na zawodach wpływa też właściwa troska o stan jego sierści, grzywy i ogona. Warto je więc wyszczotkować i zapleść, by dobrze się prezentowały. Na co dzień to również dobre rozwiązanie, bo dzięki temu nie będą się plątać.

Sprawdź koniecznie https://www.stajniasklep.pl