Najciekawsze miejsce w Toruniu – starówka

Najciekawsze miejsce w Toruniu – starówka

Toruń to magiczne miasto zbudowane z czerwonej gotyckiej cegły. Zabytki oraz panorama Starego Miasta, dwa rynki, Zakon Krzyżacki, Mikołaj Kopernik, Wisła, uniwersytet, pierniki oraz piękne toruńskie legendy. Jest to miasto, które posiada niezwykłe perełki.

Stare Miasto – miejsce które warto zwiedzić w Toruniu

starówka w toruniuToruń to miejscowość wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO dzięki zachowanej architekturze staromiejskiej. Często wybierając się do Torunia odwiedzamy planetarium, wspomniany wcześniej Zamek Krzyżacki, dom Mikołaja Kopernika, ale przede wszystkim przyjeżdżamy, aby zwiedzić Stare Miasto. To właśnie tutaj znajduje się większość najcenniejszych zabytków Torunia. Zachowane układy uliczek z gotyckimi kamieniczkami przyciąga mnóstwo turystów. Spacerując po uliczkach starówki przenosimy się w przeszłość. Zabytki jakie możemy zobaczyć to Rynek z Ratuszem Miejskim, gotycki kościół Wniebowzięcia NBP, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVII wieku, tak zwany Dom Kopernika czyli przypuszczalne miejsce jego urodzenia, Kamienicę Pod Gwiazdą, mury miejskie oraz kilka zachowanych baszt w tym Krzywą Wieżę, bramy, Dwór Artusa, pałace miejskie, kamienice z XIX-XX wieku, pomnik Mikołaja Kopernika oraz pomnik flisaka. Starówka w Toruniu to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim przez turystów z całego świata. Szczególnie latem możemy tu spotkać mnóstwo spacerujących obcokrajowców, którzy podziwiają piękną architekturę.

Na terenie Torunia znajdują się także inne ważne zabytki takie jak forty, spichrze, młyny Richtera, kościoły oraz teatry. Odwiedzając Toruń warto także zajrzeć do Ogrodu Zoobotanicznego, który jest najstarszy w Polsce, ponieważ został założony w 1797 roku.