Najlepsza zabawka dla 6 latka

Najlepsza zabawka dla 6 latka

  • Post author:
  • Post category:Zabawki

Zabawa dla dzieci jest źródłem informacji o świecie oraz o prawach rządzących światem. Małe dzieci potrzebują jeszcze pomocy rodziców, ale już przedszkolaki świetnie sobie radzą z zabawkami przeznaczonymi dla sześciolatków.

Cym są zabawki Montessori?

zabawka montessori dla 6 latkaNa rynku znajdziemy dziesiątki producentów zabawek dla dzieci, które przeznaczone są dla maluchów od urodzenia aż do nastoletniego wieku. Ich stopień skomplikowania rośnie wraz z wiekiem, dlatego przy zakupie zabawki trzeba zwracać uwagę od jakiego wieku jest dozwolona. Pełno jest produktów z tworzyw sztucznych czy syntetycznych materiałów, które nie do końca są bezpieczne. Od lat niezmiennie za najlepsze są uznawane drewniane zabawki, które będą służyć dziecku przez wiele lat, a nawet kolejnym pokoleniom. Zabawka Montessori dla 6 latka powinna dotyczyć zagadnień, z którymi spotka się on na co dzień. Już na tym etapie dzieci uczą się pisać i liczyć, zatem zabawka ćwicząca umiejętność czytania, pisania czy leczenia będzie pożądana. Marka Montessori jest obecna na naszym rynku od wielu lat i często jest wyróżniana za wysoką jakość produktów. Świetnym pomysłem jest liczydło, drewniane puzzle z cyferkami i kołeczkami, na które dziecko nakłada obręcze. Innym przykładem może być zegar z ruchomymi wskazówkami czy kolorowe klocki, które trzeba dopasować kształtem, aby zmieściły się w dołączonej tablicy. Zabawki Montessori są proste w obsłudze, a ich działanie jest przemyślane, ponieważ pozwala na trenowanie wielu umiejętności.

Niektórzy rodzice przy wyborze zabawek dla dziecka kierują się opiniami na ich temat, ponieważ mają wtedy pewność, że są one sprawdzone i bezpieczne. Starsze dzieci na pewno sobie poradzą  z ich obsługą, ale młodsze będą wymagały małej pomocy z uwagi na motorykę.