Najlepsze maski przeciwwirusowe

Najlepsze maski przeciwwirusowe

Za brak maseczki na ulicy, w sklepie czy w komunikacji miejskiej można dostać mandat, ponieważ obowiązuje ogólny nakaz ich noszenia. Choć nie jest to komfortowe, to każdy musi się dostosować, bo to jedyny sposób, aby uniknąć zakażenia.

Jakie są rodzaje maseczek ochronnych?

sklep medyczny maseczki antywirusoweChoć obowiązuje nakaz noszenia maseczek, to jednak nie ma nic powiedzianego na temat ich rodzaju. Na rynku znajdziemy ich wiele i różnią się między sobą wieloma parametrami. Możemy je kupić obecnie w kiosku, aptece, sklepie spożywczym czy na stacji benzynowej. Mogą być jednorazowe lub wielorazowe i będą jednakowo chronić przed wirusem. Do codziennego użytku z powodzeniem można używać masek bawełnianych, flizelinowych, kilkuwarstwowych czy klasycznych chirurgicznych. Jednak jeżeli jesteśmy często w miejscu, gdzie potencjalne zakażenie jest duże, to lepiej zakładać maseczki antywirusowe, które wykazują odpowiednio skuteczność na poziomie dziewięćdziesiąt pięć lub dziewięćdziesiąt dziewięć procent. Jeżeli będziemy ich właściwie używać, to dają one nam najwyższą gwarancję. Sklep medyczny maseczki antywirusowe sprzedaje na sztuki lub w formie zestawów po dziesięć albo sto sztuk. Oczywiście w takim sklepie można też się zaopatrzyć w hurtowe ilości, jeżeli na przykład potrzebujemy je dla pracowników firmy. Tego typu maski mają najczęściej specjalne filtry, które są wbudowane na stałe w materiał lub są wymienne. Te pierwsze należy po każdym ściągnięciu dokładnie zdezynfekować, natomiast w drugich co jakiś czas zmienia się filtr.

Jeżeli nie pracujemy w szpitalu czy w miejscu pobrań materiałów do badań, to spokojnie wystarczą nam zwykłe maseczki. Oczywiście można stosować też antywirusowe i mieć niemalże stuprocentową pewność, że się nigdzie nie zarazimy koronawirusem.