Najlepsze życiówki w Szczecinie

Najlepsze życiówki w Szczecinie

W wielu polskich firmach grupowe ubezpieczenie na życie należy do standardowego pakietu benefitów pracowniczych. Warto o tym pamiętać, bo chociaż składkę w zdecydowanej większości przypadków opłacają sami pracownicy, to jednak tego rodzaju ubezpieczenia są znacznie bardziej korzystne, niż podobne produkty sprzedawane indywidualnie.

Sekret popularności ubezpieczeń grupowych

grupowe ubezpieczenie na życie szczecinW odróżnieniu od indywidualnych ubezpieczeń na życie, ubezpieczenia grupowe charakteryzują się taką samą składką dla wszystkich członków grupy niezależnie od tego, czy jest to osoba młoda, czy starsza, kobieta, czy mężczyzna. W ubezpieczeniach grupowych funkcjonują też zakresy, które są niedostępne w przypadku polis indywidualnych. Najczęściej powtarzanym przykładem jest tu świadczenie związane z urodzeniem dziecka, które z uwagi na możliwość wpływania samego ubezpieczonego na fakt przyszłej realizacji tego świadczenia nie są oferowane w umowach indywidualnych, ponieważ z punktu widzenia ubezpieczyciela wiązałoby się to z niemal pewną wypłatą. Z tego względu jeśli chodzi o grupowe ubezpieczenie na życie Szczecin, Warszawa, Poznań czy inne duże miasta to rynki, w których trudno wyobrazić sobie większego pracodawcę bez grupówki w swojej firmie. Dla wielu pracowników jest to obecnie absolutny standard, a ponieważ z punktu widzenia pracodawcy jest to rozwiązanie całkowicie bezkosztowe, to trudno się dziwić, że jest to najpopularniejszy benefit pracowniczy w Polsce.

Przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie w firmie jest dla wielu osób jedynym sposobem na zabezpieczenie siebie i rodziny na wypadek zajścia różnego rodzaju wypadków ubezpieczeniowych, w tym śmierci samego ubezpieczonego. Jest to możliwe, ponieważ składka ubezpieczeniowa kalkulowana jest dla całej grupy pracowników i nie jest wymagana weryfikacja stanu zdrowia.