Nasze domowe, naturalne ogrodzenie

Kiedy przeprowadziliśmy się z miasta z bloku na wieś, do naszego domu, postanowiliśmy, także zadbać o nasze ogrodzenie. Długo szukaliśmy jakiegoś ciekawego rozwiązania, ale w końcu nam się udało. Pewna nasza znajoma podsunęła nam pomysł. 

Materiały do naszego nowego gabionu

gabiony dookoła domuZ racji tego, że nasz dom, jest typem budowli glinianych. Od zawsze marzyliśmy o domu, który będzie wytworzony z gliny. Wynikało to przede wszystkim z naszej fascynacji zdrowiem, ekologią oraz najnowszymi architektonicznymi nowinkami. Z tego też tytułu, uznaliśmy, że gabiony dookoła domu, sprawdzą się wprost idealnie. Współgrają one doskonale z całym naszym otoczeniem. Ogrodzenia gabionowe, są produkowane praktycznie tylko i wyłącznie z materiałów, które możemy pozyskać z naturalnego środowiska. Budowa gabionu oparta jest przede wszystkim na schemacie siatki. Wnętrze tej konstrukcji wypełnia się bardzo często kamiennymi elementami. Obecna praktyka architektoniczna krajobrazu, praktykuje obsadzanie tych siatek bluszczem. To pozwala doskonale zamaskować gabion. Warto jest dodać, że kiedy budowaliśmy to ogrodzenie, to nie była nam potrzebna wcale podmurówka betonowa, która często jest wymagana w innych typach ogrodzeń zewnętrznych. Gabiony można z powodzeniem konstruować bez jakiś dodatkowych elementów wspierających. Efekt jest rewelacyjny. Przy naszym naturalnym domu, ogrodzenie gabionowe prezentują się idealnie. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że tak szybko zdołamy poradzić sobie z tym tematem. Całkowity czas realizacji naszego projektu, trwał mniej więcej około czterech dni. Muszę napisać, że wykonaliśmy praktycznie sami. W hurtowni zakupiliśmy tylko i wyłącznie kosz gabionowy. Reszta zrealizowana samodzielnie. 

Dużo radości sprawiło nam wspólne budowanie naszego dzieła. Zachęcamy do tego wszystkich bardzo serdecznie. Dzięki temu rozwijamy swoje talenty, wyobraźnię, kreatywność. Ogrodzenia naturalne, sprzyjają całej przestrzeni ekologicznej.