Naturalne terapie uodparniające

Naturalne terapie uodparniające

Różnego rodzaju wyciągi z roślin doskonale sprawdzają się zarówno w roli produktów kosmetycznych jak i naturalnych leków. Systematycznie stosowane mogą poprawić nasze zdrowie, wygląd, urodę a nawet samopoczucie i jakość życia. Rośliny były wykorzystywane już w medycynie ludowej i doskonale sprawdzają się do dnia dzisiejszego. W pewnych schorzeniach bywają niezastąpione.

Olej zwany źródłem młodości

złoto z rokitnikaW Europie i Azji możemy spotkać krzew z owocami o pomarańczowym zabarwieniu. Na roślinie utrzymują się one przez całą zimę. Są bardzo bogatym źródłem witamin i minerałów. Zawierają flawonidy mające działanie przeciwutleniające, dlatego przez wiele osób roślina nazywana jest źródłem młodości. Jest bogatym źródłem kwasów omega – 3 i omega – 6 dlatego doskonale sprawdza się w procesie obniżania cholesterolu. Może więc być stosowana wspomagająco w leczeniu nadciśnienia. Poza tym odnajduje się w profilaktyce udarów mózgu, choroby wieńcowej oraz zawałów serca. Obecne w roślinie garbniki działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Jeśli więc potrzebujemy takiego wzmocnienia, regeneracji oraz przypływu sił witalnych złoto z rokitnika może być niezastąpione. Olej powstaje z nasion oraz pulpy owocowej tłoczonej na zimno. Ma pomarańczowo – czerwony kolor oraz owocowy zapach. Można go również stosować zewnętrznie smarując na trudno gojące się rany, odmrożenia lub oparzenia. Doskonale regeneruje naskórek po różnego rodzaju urazach.

Olej z rokitnika jest ogólnie dostępny, możemy kupić go w aptece, sklepie zielarskim lub zamówić przez internet. Koszt zakupu nie jest duży, natomiast skuteczność potwierdzona i gwarantowana. Stosowany systematycznie w bardzo krótkim czasie daje widoczne efekty leczenia. Jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.