Nawierzchnie sportowe powinny być odpowiednio dobrane

Nawierzchnie sportowe powinny być odpowiednio dobrane

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej. Lubię swoją pracę. Nauczanie jest moją pasją i sprawia mi wielką satysfakcję. Chciałbym założyć drużynę piłki ręcznej w naszej szkole, ale nie mamy odpowiedniego parkietu. Będę musiał porozmawiać z dyrektorem o takiej nawierzchni sportowej. Dzięki temu zdolne dzieciaki będą mogły się rozwijać. Bardzo mi na tym zależy.

Sport powinno się uprawiać na odpowiedniej nawierzchni

nawierzchnie sportoweUwielbiam patrzeć jak dzieciaki z pasją rzucają piłką do bramki. Ale to nie atakujący są u nas najlepsi. Bramkarz Rysiek przejawia oznaki prawdziwego talentu. Jest niesamowity. Nie przepuszcza prawie żadnej piłki, a w piłce ręcznej jest to bardzo trudne do zrobienia. Aż trudno uwierzyć, że ten chłopak jest samoukiem. W naszym miasteczku nie było dotąd profesjonalnego klubu, ale mam nadzieję, że nawierzchnie sportowe, na których założenie zgodził się dyrektor, pozwolą dzieciakom się rozwijać. W tym roku położyliśmy parkiet do piłki ręcznej, a na dworze znalazł się kort tenisowy. To będzie przy okazji świetna rozrywka w wakacje. Mam też nadzieję, że Rysiek dobrze zaprezentuje się na mistrzostwach powiatowych. Mam zamiar przedstawić go znajomemu trenerowi i może uda nam się załatwić dla chłopaka treningi w prawdziwym klubie. To by było coś. Dzięki nawierzchni sportowej możemy teraz codziennie trenować i Rysio ma szansę na świetlaną przyszłość. Byłbym naprawdę szczęśliwy, gdyby mój uczeń trafił kiedyś do reprezentacji. Szkoła też by na tym skorzystała.

Dziś jestem już na emeryturze, ale mogę z ręką na sercu powiedzieć, że zrobiłem wszystko, by dzieciaki, które uczyłem wychowania fizycznego miały możliwość rozwoju. Najbardziej dumny jestem z Rysia, który po trafieniu do reprezentacji kraju nie zapomniał o naszych wspólnych treningach na sportowej nawierzchni. Często mnie odwiedza i wspominamy stare, dobre czasy.