Nie tylko książki – introligatornia i druk cyfrowy

Nie tylko książki – introligatornia i druk cyfrowy

introligatorniaIntroligator od lat kojarzony jest z książkami. I słusznie, gdyż oprawa książek to jego główne zajęcie. Ma on za zadanie nadać odpowiednią oprawę dziełu jakiegoś artysty. W swojej pracy introligator będzie zajmował się zarówno ich oklejaniem, przycinaniem jak i składaniem całkowicie nowych książek.

Warto wiedzieć, że najmocniejsze będzie wykończenie książki metodą zszywania. Jednak introligatornia Łódź to nie tylko miejsce, w którym powstają książki. Introligator przywraca także życie starym wydawnictwom. Można powiedzieć, że przywraca im młodość i nadaje im nowego życia. Jednak w introligatorniach powstają nie tylko książki. Odbywa się tam także produkcja wielu różnych artykułów papierniczych. W introligatorni powstają grubsze, zszywane albumy na zdjęcia, które składają się z wielu grubych kartek. Produkuje się także wiele rodzajów brulionów, notatników, kalendarze oraz notesów. Zadaniem introligatora będzie zatem precyzyjne połączenie wielu elementów w jeden. Jeśli chodzi o czas naprawy zniszczonej książki to może to trwać nawet kilka dni. Naprawę dzieli się bowiem na kilka etapów. Po każdym takim etapie poszczególne elementy książki muszą wyschnąć. Trzeba na to czasu, gdyż jeśli się nie poczeka to można zniszczyć całą swoją pracę.

Podczas schnięcia książka będzie się także układała. Kartki muszą przecież leżeć na sobie jedna na  drugiej. Okładka musi być idealnie równa. Jeśli zatem ktoś jest niecierpliwy i chciałby, żeby wszystko działo się szybciej to raczej nie powinien uprawiać zawodu introligatora.