Niezapomniane wakacje i niezłe meble hotelowe

Niezapomniane wakacje i niezłe meble hotelowe

W naszym zabieganym życiu i gonitwie za pieniędzmi powinna znaleźć się chwila na relaks, odpoczynek i odwiedzanie nowych miejsc. Tak naprawdę nawet więcej niż chwila, bo i dwa tygodnie wakacji w ciągu roku to zdecydowanie za mało. Wykorzystujmy jednak to, co możemy.

Czas wakacji to upragniony czas dla każdego

hotelKażdy lubi spędzać wakacje inaczej – ja i mój chłopak lubimy zwykle aktywne formy wypoczynku, ale w tym roku wpadłam na pomysł, żeby odwiedzić jakieś wielkie europejskie miasto. Wybór padł na Monachium i zatrzymaliśmy się w jednym z dużych, prestiżowych hoteli. Takie wakacje różnią się od standardowych wypraw w góry, czy nad morze, ponieważ jedną z głównych atrakcji jest też sam hotel i wyposażenie wnętrz hotelowych. Już od wejścia przez szklane drzwi do foyer, całego w ciemnym kamieniu, wiedzieliśmy że nie jesteśmy byle gdzie. Lada recepcyjna z jasnego drewna i tego ciemnego kamienia idalnie wpasowywyała się w cały wystrój. Wrażenie tylko uległo wzmocnieniu, kiedy zobaczyliśmy eleganckie meble hotelowe w naszym pokoju. Od razu przez głowę przeszła mi myśl, że przy okazji następnego remontu na pewno sprawdzę czy meble do hoteli można zamawiać również po jednej sztuce. Samo Monachium pozostawiło we mnie wrażenie bardzo zbliżone do hotelu – jestem pod wielkim wrażeniem tego miasta – zwłaszcza przepięknego ratusza i innych zabytków.

Narobiliśmy wiele zdjęć i kilka z nich powędrowało nawet na ścianę. Była to naprawdę miła wakacyjna odmiana po wakacjach zwykle spędzanych na górskich szlakach, czy nadmorskich plażach.