Nigdy  nie jest za późno na naukę

Nigdy nie jest za późno na naukę

Osoby w wieku sześćdziesiąt plus, które są na emeryturze starają się coś dla siebie zrobić. Chodzi o naukę, poznawanie ludzi oraz poznawanie świata. W większych miastach można spotkać placówki zwane Uniwersytet Trzeciego Wieku. Takie uczelnie są dla osób starszych miejscem spotkań z podobnymi do nich osobami, które muszą stawiać czoła wielu problemom np. braku akceptacji ze strony młodych.

obozy językoweWielu seniorów jest wciąż sprawnych i dających sobie ze wszystkim radę, nie znoszą oni bezczynnego siedzenia w czterech ścianach, dlatego potrzebują pretekstu do wyjścia z domu. Dzięki takim szkołom Seniorzy stają się młodsi duchem, a to jest bardzo dobre dla ich samopoczucia, na takich uczelniach młodzież starsza nie tylko się dokształca ale również zwiedza, zawiera nowe przyjaźnie oraz uprawia różnego typu sport. Jedną z bardzo fajnych atrakcji są obozy językowe, są one organizowane we Francji, Niemczech lub Anglii.
Szkoły za granicą oferują program różnorodnych zajęć dodatkowych, poprzez który seniorzy będą mogli odkryć bogactwa dziedzictwa kulturowego danego regionu w którym się znajdują. Zajęcia obejmują np. spacery z przewodnikiem, wycieczki do kina, muzeum, różnego typu wieczorne wyjścia oraz wyjazdy w miejsca które są bardzo ważne dla nago kraju. Nauka języka obcego jest świetną rozrywką umysłową. Ćwiczy pamięć i koncentrację. Nauka osób dorosłych opiera się na metodzie aktywizującej ośrodki wykorzystujące wszystkie rodzaje pamięci. Nacisk kładzie się na język komunikacyjny i praktyczny. Osoby starsze dzięki takim wyjazdom mogą wiele zwiedzić, być praz pierwszy raz w Anglii, Francji czy Niemczech.

Po powrocie mają co opowiadać bliskim, ale także znajomym oraz mogą zacząć rozmawiać ze swoimi wnukami w języku obcym. Wnuki mogą wiele się nauczyć przy dziadkach, którzy umieją już mówić np. po angielsku. Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz różnego rodzaju kursy językowe za granicą to fajna sprawa dla osób starszych. Kiedy mają realizować swoje plany czy marzenia jak nie teraz? Jeśli tylko zdrowie pozwala, to trzeba czerpać z życia ile się da.