Nowe trendy w branży fotografii ślubnej

Nowe trendy w branży fotografii ślubnej

Obecnie branża ślubna wygląda nieco inaczej niż miało to miejsce kilka lat temu. Panna młoda białej jak śnieg sukni i z długim welonem to dla niektórych dziewczyn mało interesująca propozycja. Rewolucja dokonała się jednak nie tylko w salonach z sukniami czy restauracjach, które oferują nietypowe dania oraz dodatkowe atrakcje dla gości. Zmieniła się także fotografia ślubna.

Dzisiaj fotografowie walczą o klientów, a tym, co decyduje o wyborze konkretnej osoby, nie zawsze jest cena. Jeśli ktoś posiada drogi sprzęt fotograficzny i proponuje nam wykonanie zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela oraz sesji plenerowej organizowanej w innym dniu, nie może zaproponować nam takiej samej ceny jak ktoś, kto posiada aparat sprzed kilku lat i nie gwarantuje obróbki zdjęć przy użyciu najnowocześniejszych programów. Różnice w cenie to zwykle także różnice w jakości uzyskanych fotografii. Niejednokrotnie fotograf zaproponuje nam przygotowanie albumu ze zdjęciami, dzięki czemu od razu zyskamy gotowy album, jaki będziemy mogli pokazać odwiedzającym nas znajomym lub rodzinie.
Ponadto fotografowie proponują dzisiaj internetową galerię, w której znajdą się nasze zdjęcia ślubne. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że do cioci z Ameryki nie musimy wysyłać paczki zawierającej kilkaset zdjęć, aby mogła je obejrzeć. Wystarczy wysłać jej link za pośrednictwem poczty elektronicznej, a wszystkie zdjęcia pokażą się na ekranie jej komputera. To także doskonały sposób, aby nie zagracać sobie mieszkania setką wywołanych odbitek. Przygotujemy sobie tylko te zdjęcia, które będziemy chcieli pokazywać innym. Reszta może spokojnie czekać na dysku, aż będziemy chcieli pokazać je znajomym czy dzieciom. Dzisiaj zdjęcia wykonuje się nietypowo.

Wykorzystuje się ujęcia z każdej strony, aby w oryginalny sposób uchwycić moment. Fotograf musi być kreatywny, aby zaproponować młodej parze sesję spełniającej jej oczekiwania. Sesje plenerowe wykonuje się m.in. na stadionie czy w biurowcu, dlatego młodzi oczekują oryginalnych propozycji.