Nowoczesna krótkofalówka baofeng

Nowoczesna krótkofalówka baofeng

Krótkofalówki których używaliśmy do tej pory były dość proste, ale przez to wytrzymałe i trudne do uszkodzenia. Do zadań, jakie wykonywaliśmy, były one idealne, aczkolwiek z racji samego ich wieku i zużycia, w końcu należało je wymienić, gdy zaczęły pojawiać się awarie. Musieliśmy więc dobrać nowy model, na który zamienilibyśmy stare, wysłużone radiotelefony.

Wytrzymały radiotelefon baofeng

baofeng a52Przede wszystkim, pracowaliśmy głównie na placu budowy. Potrzebny nam był więc radiotelefon odporny na uderzenia i uszkodzenia, które nieraz się w takich miejscach zdarzały nawet mimo najwyższej ostrożności, a także na zapylenie, co było dość oczywiste. Wodoodporna obudowa była dodatkową cechą, aczkolwiek przydawała się ona w najmniej oczekiwanych momentach. Z tak dużymi wymaganiami, lista odpowiednich krótkofalówek dość znacznie się zawęziła. Spośród przeglądanych modeli, wpadł nam w oko baofeng a52. Był to stosunkowo nowy model, o odświeżonych funkcjach i technologii dopasowanej do współcześnie używanych urządzeń. Spełniał on niemal wszystkie nasze wymagania, gdyż był on odporny i wytrzymały, a jednocześnie bardzo poręczny, z racji niewielkich rozmiarów i niedużej wagi. Taki radiotelefon mógł być z łatwością noszony na pasku przez pracowników, nie będąc niewygodnym, co zdarzało się nieraz podczas używania większych, bardziej masywnych krótkofalówek.

Miał on wiele dodatkowych funkcji, takich jak wytłumianie hałasu tła czy wzmocnienie sygnału, które na placu budowy mogły się zdecydowanie przydać, szczególnie za dnia, gdy poziom hałasu często utrudniał komunikację na terenie. Mimo dość zaawansowanych funkcji i wytrzymałej konstrukcji, krótkofalówki te nie miały zbyt wygórowanej ceny. Z łatwością mogliśmy więc wyposażyć w nie wszystkich pracowników, bez nadmiernego nakładu finansowego.