Nowoczesne lustra w wystroju łazienki

Nowoczesne lustra w wystroju łazienki

Podstawowe wyposażenie łazienki to wanna lub prysznic i umywalka z podwieszonym nad nią lustrem. Gdybyśmy weszli do łazienki, w której brakowałoby lustra, prawdopodobnie od razu czylibyśmy, że czegoś brakuje. Jesteśmy przyzwyczajeni do tej części wystroju. Nawet tak podstawowy element wnętrza może być nowoczesny i ciekawy.

Lustra z oświetleniem LED

lustro led na wymiarStosunkowo nowym rozwiązaniem w urządzaniu łazienki są lustra z wmontowanym podświetleniem LED. Może to być świecąca ramka wokół lustrzanej tafli, pojedyncza listwa na jednym boku, lub światło ukryte za szkłem, tak że zza lustra wydobywa się tylko poświata. Możemy znaleźć lustra do pionowego lub poziomego podwieszenia, lub okrągłe, gdzie lampki LED tworzą obwódkę szkła. Takie zabiegi nadadzą naszej łazience wyjątkowo nowoczesny, a zarazem elegancki wygląd. By światło nie świeciło bez przerwy można zamontować specjalny czujnik ruchu, tak by oświetlenie rozbłyskało dopiero, gdy ktoś pojawi się w pobliżu. Lustro LED na wymiar sprawi, że rozmiar będzie dopasowany idealnie do naszego wnętrza – możemy wybrać czy lustro ma zająć niemal całą ścianę łazienki, czy wystarczy nam mały prostokąt nad umywalką. Zwróćmy też uwagę na kolor światła – czy jest ciepłe i żółte, czy chłodne i białe. Ciekawym pomysłem są lustra, w których oświetlenie tworzy głębie 3D – to szczególny element dekoracyjny, polecany głównie do wystroju nowoczesnych toalet w restauracjach lub innych lokalach.

Lustra inspirowane stylem dawnego Hollywood – z dużymi żarówkami po bokach – idealnie nada się do wykonywania przy nim makijażu. Dobrym pomysłem będzie wmontowanie takiego lustra do damskiej toaletki, przy której wykonujemy codzienną pielęgnację. Dzięki temu oświetlimy twarz bez cieni, a to gwarancja dokładniejszego nakładania makijażu.