Nowoczesne modele sprzedaży.

Nowoczesne modele sprzedaży.

  • Post author:
  • Post category:Handel

Sektor obejmujące sprzedaż b2b to obecnie najprężniej rozwijające się gałąź biznesowa. Co jednak ten termin oznacza w praktyce? Można porównać go do łańcucha, gdzie poszczególne ogniwa stanowią kolejni sprzedawcy i hurtownie, na końcu zaś mamy konsumenta zainteresowanego nabyciem określonych dóbr.

łóżeczka dla dzieciObecnie najlepszym przykładem takiej sprzedaży jest prężnie rozwijający się biznes e-commerce, a więc sprzedaży internetowej. Eksperci prognozują, że rynek wciąż daleki jest od wysycenia i choć konkurencja jest spora, zdecydowanie jest to dobry czas by osadzić swoją firmę na zdigitalizowanym gruncie.

Warto jednak zwrócić uwagę, że łańcuch może być znacznie dłuższy niż tylko producent- sprzedawca- konsument. Obejmować może także prognozowania, statystyki konsumenckie, plany marketingowe, badania rynku i kwestie logistyczne, a wszystkie z nich są niezbędne do prowadzenia biznesu z sukcesem i zyskiem. W przypadku tego ostatniego, popularnym ostatnio skróceniem tego metaforycznego łańcucha stał się dropshopping. Oznacza to, że sprzedaż zostaje przeniesiona bezpośrednio na osobę odpowiedzialną za wytwarzanie danego dobra materialnego.

Rola sklepu zostaje więc znacznie spłycona, bo obejmuje jedynie strategię marketingową, dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej, atrakcyjne zaprezentowanie oferty oraz co najważniejsze: pozyskanie Klienta. Proces kompletowania zamówienia oraz wysyłki zostaje w gestii producenta. Jeśli takie działanie przeprowadzone jest umiejętnie, obie strony mogą wydatnie skorzystać, bowiem sklep może skupić się na ciągłym zapewnieniu popytu na dany towar, natomiast hurtownik jedynie na realizacji zleceń.

Źródło: http://www.dropshipping-dla-dzieci.skklep.pl