Nowoczesne podnośniki do warsztatu

Nowoczesne podnośniki do warsztatu

Warsztaty samochodowe, zwłaszcza profesjonalne punkty serwisowe oraz warsztaty tuningu, coraz częściej odchodzą od korzystania z tradycyjnego wyposażenia, jakie większość warsztatów posiada. Zwłaszcza kanały dostępowe są coraz rzadziej spotykane, gdyż większość mechaników uznaje je za niewygodne, a wręcz utrudniające pracę.

Podnośnik samochodowy do warsztatów naprawczych

podnośniki elektryczne samochodoweBy ułatwić sobie wykonywanie zadań, załogi warsztatów wyposażają się w znacznie bardziej komfortowe i przydatne podnośniki do pojazdów, za pomocą których można ulokować pojazd na wysokości tak, by mechanik mógł mieć dostęp do każdej części podwozia, tak samo jak podczas pracy w kanale. W przeciwieństwie do pracy w kanale, jednak, podnośniki elektryczne samochodowe pozwalają mechanikom na swobodne wykonywanie dowolnych zadań i używanie narzędzi, na które w kanałach zwyczajnie nie ma miejsca. Najczęściej spotykane podnośniki dwukolumnowe służą do obsługi pojazdów osobowych. Mają najmniejszy udźwig, aczkolwiek w żaden sposób nie przesłaniają dostępu do części podwozia i nie wpływają na skuteczność czy wygodę napraw. Są najbardziej rozpowszechnione, gdyż warsztaty samochodowe najczęściej naprawiają właśnie lekkie samochody osobowe. W przypadku gdy takie podnośniki mogą okazać się za słabe, w warsztatach montowane są nożycowe podnośniki o znacznie większym udźwigu.

Są one przeznaczone do podnoszenia pojazdów nie przekraczających wagą dziesięciu ton, więc nadają się do samochodów terenowych, dostawczych, a nawet do lżejszych ciężarówek. Z racji ich budowy, jednak, mogą przesłaniać dostęp do niektórych elementów podwozia, aczkolwiek nie w tak dużym stopniu jak ograniczające ruchy kanały samochodowe. Są więc nadal preferowane ponad takowymi, i znajdują zastosowanie w warsztatach oraz stacjach kontroli pojazdów.