Ogrodzenia i płoty

Ogrodzenia tymczasowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku, kiedy zachodzi potrzeba ogrodzenia terenu na jakiś czas. Można zainstalować je tanio, szybko i łatwo, bez konieczności ingerencji w powierzchnię (kopanie dziur, fundamenty). Ogrodzenia tymczasowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Sprawdzają się przede wszystkim w zabezpieczeniu placów budowy oraz własności prywatnej, kontroli tłumu podczas dużych wydarzeń sportowych, koncertów, festiwali oraz innych imprez plenerowych. Służą także ochronie niektórych obiektów użyteczności publicznej, np. otwartych basenów lub placów zabaw.

Najpopularniejszym rodzajem ogrodzeń tymczasowych są ogrodzenia systemowe. Wykorzystuje się je najczęściej w celu zabezpieczenia placów budowy, wykopów, budynków użyteczności publicznej oraz imprez masowych. Obecnie znajdują również swoje zastosowanie w zabezpieczeniu osiedli mieszkalnych oraz prywatnych posiadłości. Wykonane są najczęściej ze stali ocynkowanej ogniowo, pokrytej warstwą antykorozyjną, dzięki czemu charakteryzują się wytrzymałością i trwałością. Ogrodzenia systemowe składają się z systemu połączonych ze sobą elementów przęsłowych, dzięki czemu łatwo się je montuje i demontuje.

Wyróżnia się kilka rodzajów ogrodzeń systemowych:

Ogrodzenia panelowe – składają się z systemów paneli o różnych wysokościach, słupków oraz elementów montażowych. Wyposażone są często w bramy skrzydłowe lub przesuwane. Nie sprawiają problemów w montażu, zapewniają przy tym solidne zabezpieczenie terenu. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów i wzorów ogrodzeń panelowych. Ze względu na konstrukcję wyróżnia się dwa typy paneli:
panele ażurowe – są lekkie, dzięki czemu wygodne do przenoszenia. Ich przewiewna budowa sprawia, iż nie wymagają montażu podpór. Panele ażurowe nie zasłaniają całkowicie ogrodzonych obiektów, dlatego czasem używa się w ich wypadku dodatkowej plandeki.
panele pełne – odgradzają plac budowy, zasłaniając przy tym całkowicie osłanianą powierzchnię. Spełniają funkcję ochronną (chronią przed hałasem i pyłem). W ich wypadku stosuje się dodatkowe podpory.
Ogrodzenia zgrzewane – składają się ze zgrzewanej siatki zamontowanej na różnych rodzajach słupów. Ogrodzenia te doskonale sprawdzają się w przemyśle.
Ogrodzenia siatkowe – stanowią najczęściej stosowany w Polsce systemem ogrodzeniowy. Są trwałe, solidne i ekonomiczne. Występują w różnorodnych wymiarach i kolorach. Ogrodzenia siatkowe mogą występować w wersji plecionej bądź węzłowej. Stosuje się je w celu ogrodzenia domów, ogrodów, terenów rekreacyjnych, parków itp.

Na rynku funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w sprzedaży lub wypożyczaniu ogrodzeń tymczasowych, gotowe do użycia w dowolnym miejscu. Oferują one ogrodzenia przystosowane do różnych typów powierzchni. Proponują montaż i demontaż ogrodzeń, transport elementów w określone miejsce, a także przygotowanie indywidualnego projektu ogrodzenia.

Dodaj komentarz