Okna dźwiękoszczelne

Okna dźwiękoszczelne

Wszyscy, którzy żyją w dużych miastach przez cały dzień natykają się na różnego rodzaju hałasy. Już od samego rana centra miast, jak na przykład Rudy Śląskiej,  tętnią życiem i coraz ciężej jest znaleźć ciche oraz odosobnione miejsce. Jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, to wstawiając okna warto szczególnie zastanowić się na ich rodzajem. Chodzi tu nie tyle o ramy co o same szyby. Na rynku mamy dostępnych wiele sprawdzonych rozwiązań, ale okna z dźwiękoszczelnymi szybami sprawdzą się w pokojach dziecięcych, sypialniach oraz salonach wychodzących na ruchliwe ulice.

Bogactwo oferty okien dźwiękoszczelnych

oknaWydawać by się mogło, że utrata słuchu nam nie grozi. Tymczasem jest to bardzo podstępna choroba, która w początkowej fazie nie daje żadnych ubocznych efektów. Po prostu z dnia na dzień słuchamy coraz głośniej telewizji i kiedy orientujemy się, że coś jest nie tak, to jest już za późno na jakąkolwiek reakcję. Jeżeli chcemy tego uniknąć i jeśli po powrocie do domu po ciężkim dniu w pracy chcemy się odizolować od świata zewnętrznego to okna wyciszające będą doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowo możemy w nich zamontować zewnętrzne lub wewnętrzne zaciemniające rolety, i wtedy będziemy mogli się nastawić na prawdziwy relaks. Okna dźwiękoszczelne mogą mieć ramy drewniane lub plastikowe. Ta druga wersja jest nieco tańsza. Poza tym kupujący zawsze mają także możliwość wyboru grubości szyb. Im grubsze tym bardziej wyciszające. Tego typu okna zanim trafią do produkcji przechodzą szereg testów i posiadają sporo dodatkowych zabezpieczeń. Niektórzy producenci chcący udoskonalić swoje produkty pomiędzy szyby wpuszczają specjalne gazy, które dodatkowo gwarantują wyciszenie. Po dokładnym zamknięciu okna praktycznie żaden dźwięk nie ma szansy się przedostać. Można spać w zupełnej ciszy i z wypoczętym umysłem rozpoczynać każdy nowy dzień.

Poza dobrą jakością szyb i ram liczy się także sposób montażu takich okien. Każdą szczelinę należy wypełnić specjalnymi piankami, a okna powinny być dobrze osadzone. Wybierając produkty jakości premium można liczyć na bezawaryjną pracę przez długie lata.