Orurowanie do samochodu osobowego

Orurowanie do samochodu osobowego

Orurowanie jest jedną z najpopularniejszych modyfikacji, i obecnie montowane jest nie tylko w samochodach offroadowych, w których pojawiło się w pierwszej kolejności, ale również w samochodach drogowych. Nie każdy rodzaj orurowania może być jednak zamontowany w samochodzie osobowym, z racji przepisów ograniczających wagę takich akcesoriów.

Orurowanie do samochodów Suzuki

orurowanie suzukiMontaż orurowania ograniczany jest również konstrukcją pojazdu, i często bywa bardzo trudny, zwłaszcza w samochodach o niewielkich wymiarach. Wielu producentów samochodów coraz częściej wprowadza do ofert gotowe wzmocnione ramy do samochodów konkretnego rodzaju, lub też usługę ich modyfikacji. Wedle kierowców, orurowanie Suzuki jest jednym z najlepszych egzemplarzy wzmocnionej ramy do pojazdów drogowych. Orurowanie od Suzuki jest bowiem przeznaczone w całości do samochodów osobowych i użytkowych, więc ma znacznie mniejszą masę niż ramy wykonywane ze stalowych rur. Orurowanie pochodzące od Suzuki jest bowiem odlewane z tworzyw sztucznych, i nie obciąża samochodu w taki sam sposób jak stalowy odpowiednik. Z racji iż pojazdy drogowe są narażone na kolizje w znacznie mniejszym stopniu, orurowanie nie musi być równie wytrzymałe jak odpowiednik do jazdy terenowej, choć nadal spełnia swoje zadanie doskonale, i dobrze chroni pojazd i pasażerów przed najgorszymi skutkami kolizji z dużymi prędkościami.

Orurowanie do samochodów osobowych można najczęściej zamówić jeszcze przed zakupem samego samochodu, oraz zlecić jego montaż w firmowym warsztacie. Z racji iż każda rama jest wykonywana dokładnie według kształtu nadwozia, tego rodzaju modyfikacje są znacznie trwalsze i prostsze w montażu, a przede wszystkim nie wymagają wykonywania prac przygotowawczych na samochodzie.