Osłonki do łóżeczka

Osłonki do łóżeczka

Każde małe dziecko musi mieć swoje łóżeczko, ponieważ jest ono dla niego najbezpieczniejszym miejscem do spania. Dziecięce łóżeczka mają szczebelki, które chronią je przed wypadnięciem podczas snu. Jednak wymagają też pewnych zabezpieczeń.

Z czego są wykonane osłonki do łóżeczka?

osłonka na łóżeczkoBardzo małe dzieci nie muszą mieć jeszcze osłonek, bo nie potrafią się nawet przewracać. Tak jak noworodka położymy do snu, też tak się obudzi rano, bo jego mięśnie są zbyt słabe, żeby móc się przewrócić na drugi bok. Od momentu, kiedy dziecko zacznie się ruszać i przekręcać na boki, lub brzuszek, koniecznie trzeba zabezpieczyć szczebelki, ponieważ maluch może się w nie uderzyć. Osłonka na łóżeczko została wymyślona z myślą o małych dzieciach, które nie do końca kontrolują swoje ciało i zdarza się, że wywracają się w łóżeczku uderzając głową w szczebelki. Osłonki są mocowane do ramy łóżeczka i szczebelków za pomocą przyszytych troczków. Mają postać prostokątnego kawałka materiału, który rozciąga się dookoła łóżeczka od wewnętrznej strony. Osłonki przywiązuje się na wysokości od materaca do około wysokości łóżeczka. Dzięki temu maluch nawet jak uderzy w szczebelki, to nie będzie go takie uderzenie bolało, ponieważ osłonki są najczęściej wykonane z podwójnego materiału i mają wewnątrz piankę, która świetnie amortyzuje zderzenia. Mogą być wykonane z bawełny, lub z dwustronnego materiału minky. Ponadto takie zabezpieczenie, chroni też dziecko przed nadmierną ekspozycją na światło, dzięki czemu lepiej mu się śpi.

Osłonki w łóżeczku można stosować do momentu, aż dziecko nie wyrośnie z łóżeczka, ponieważ niczym one nie przeszkadzają starszym maluchom, które potrafią już siedzieć, czy chodzić. Nie są one drogim produktem, bo najtańsze kupimy już za niecałe czterdzieści złotych.