Pasy transportowe a bezpieczeństwo transportu

Pasy transportowe a bezpieczeństwo transportu

Każdy kierowca wie, że bezpieczeństwo jego, jego pasażerów, jak i tego co wiezie jest bardzo ważne. O bezpieczeństwo ludzi nie trzeba specjalnie dbać.

Pasy transportowe zapewniają bezpieczeństwo ładunkowi w transporcie

pasy transportoweBo większość samochodów jest wyposażona w poduszki powietrzne, wspomaganie kierownicy, więc trzeba tylko pamiętać o zapiętych pasach bezpieczeństwa i nie pędzić po ulicach na oślep. Inaczej rzecz ma się bezpieczeństwem przewodu towaru. Do tego potrzebujemy szereg środków wymaganych przez polskie prawo. Pierwszym z nich są tachografu. Montowane są w każdej ciężarówce i autobusach, szczególnie tych jeżdżących na długich trasach. Dzięki nim wiadomo, czy kierowca miał odpowiednio długie przerwy w podróży i nie przekraczał dozwolonej prędkości. Dlatego zawsze warto mieć papier do tachografu w zapasie, bo w przypadku kontroli nikt nie będzie pytał o to dlaczego nie możemy zrobić wydruku, tylko wlepi nam mandat. Innym przydatnym sprzętem są pasy transportowe. Są to długie, mocne pasy wyposażone w zatrzaski, sprężyny, czy metalowe zapięcie, dzięki którym bagaż będzie się dobrze trzymał i nie przemieszczał w trakcie transportu. Pasy transportowe są szczególnie ważne dla firm oferujących przeprowadzki (utrzymają meble ułożone w przyczepie) i przewóz dużych rzeczy na otwartych przyczepach np. drewno, metalowe pręty, materiału budowlane. Niezbędnym akcesorium jest także wyposażenie adr. W nim znajdują się np. znaki ostrzegawcze ustawiane przed autem, żeby było z daleka widoczne, para rękawic ochronnym, latarka przydatna gdy w okolicy nie ma latarni ani innego źródła światła, czy klin pod koła przydatny przy naprawach, by samochód nie poruszył się w ich trakcie. Są również mniejsze gadżety podnoszące bezpieczeństwo.

Mata antypoślizgowa pozwoli na trzymanie blisko na desce rozdzielczej okularów przeciwsłonecznych, drobnych na bilety parkingowe czy kanapki na dłuższa podróż.