Polecane książki ks. Glasa o egzorcyzmach

Polecane książki ks. Glasa o egzorcyzmach

Faktem jest to, że wiele osób chętnie ogląda horrory, w których występuje motyw opętania przez złe moce. Zastanawiamy się wtedy, gdy reżysera nie poniosła za bardzo fantazja i czy faktycznie takie rzeczy w ogóle się dzieją? Niektóre z tych filmów podobno są oparte na faktach, ale zazwyczaj nawet nie chcemy w to wierzyć. Takie rzeczy kojarzą nam się ze średniowieczem. Okazuje się jednak, że dzieją się również w naszych czasach.

Czy warto sięgnąć po książkę o egzorcyzmach?

ksiązki ks. Glasa o egzorcyzmachMoże nam się wydawać, że w dzisiejszych czasach nie ma szans na to, aby kogoś opętał szatan. Niektórzy w ogóle nie wierzą w działanie złych mocy. Faktem jest to, że opętanie wcale nie wygląda tak jak na filmach i może przybierać zupełnie inne formy. Ludzie czasem myślą, że ktoś po prostu zwariował, że nie potrafi żyć tak jak inni. Zła siła może prowadzić do tego, że część osób sięga po używki lub robi takie rzeczy, których powinna się wstydzić. Według księdza Glasa, największym zwycięstwem szatana w dzisiejszych czasach jest to, że potrafi przekonać ludzi o tym, że grzech tak naprawdę nie jest niczym złym. Ksiązki ks. Glasa o egzorcyzmach są nie tylko bardzo ciekawe, ale przede wszystkim opisują prawdziwe wydarzenia. Ksiądz w swoim życiu wielokrotnie stawał twarzą w twarz z demonem i nie ma wątpliwości, że w każdej minucie toczy się walka o nasze zbawienie. Kapłan zachęca do tego, aby walczyć ze swoimi słabościami, uzdrowić się z grzechu i zniewoleń oraz podjąć trudną walkę o wieczne szczęście.

Czy ludzi wierzących jest mniej, niż było kiedyś? Może się tak wydawać, ponieważ wiele osób odwraca się od Boga i kuszona jest rzeczami, które nic dobrego nie przynoszą. Ksiądz od wielu lat ewangelizuje i prowadzi modlitwę o uzdrowienie dla każdego człowieka. Pokazuje i wyjaśnia, jak niebezpieczne może być duchowe uwikłanie. Bez wątpienia jego książki skłaniają do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem.