Popularne adaptogeny roślinne

Popularne adaptogeny roślinne

 

Żyjemy w czasach, kiedy stres, przemęczenia, natłok obowiązków i mnóstwo oczekiwań, towarzyszy nam niemalże każdego dnia.  Często w takiej sytuacji udajemy się do lekarza, szukają powodu swojego złego samopoczucia, które niewątpliwie występuje.

Czy adaptogenów należy się bać?

adaptogeny roślinneNie od dziś wiadomo, że wszelkie choroby jakie nas spotykają, w większości przypadków są wynikiem postępu technologicznego, zanieczyszczenia środowiska czy trybu życia. Oczywiście pominąć należy choroby genetyczne, na które nie mamy wpływu. Depresja, wrzody żołądka, chroniczne zmęczenie, brak sił witalnych, problemy ze skórą czy bezsennością, to wszystko jest syndromem naszych czasów. W wielu przypadkach, konieczne jest zwolnienie tempa życia, przestawienie się na zdrowy tryb życia i leczenia się naturalnymi środkami, a farmakologicznymi. Już od dawna wiadomo, że adaptogeny roślinne są w stanie skuteczny sposób wpływać na nasz organizm. Przeprowadzono już wiele badań na temat tych substancji, które są całkowicie naturalne. W nieinwazyjny sposób wspomagają organizm w odzyskiwaniu równowagi. Ich stosowanie pomaga naszemu organizmowi w adaptacji do ciężkich warunków dnia codziennego. Oczywiście nie każda roślina zawiera adaptogeny, gdyż są to jedyne poszczególne gatunki. Między innymi zaliczamy do nich: żeń – szeń indyjski, traganek, bakopa drobnolistna, pieprzyca peruwiańska czy świerzbiec właściwy. Oczywiście są to tylko niektóre rośliny adaptogenne, które można spotkać na rynku. Każdy z nas może po nie sięgać, bo są bezpieczne.

Adaptogeny sprawiają, że lepiej radzimy sobie ze zmęczeniem, sennością, mamy więcej sił witalnych, rzadziej chorujemy i mamy lepszą koncentracje. Każdy adaptogen działa nieco inaczej, dlatego warto je dokładnie poznać, przed rozpoczęciem stosowania.