Popularne kołdry z obciążeniem

Popularne kołdry z obciążeniem

Najlepsze kołderki obciążeniowe dla dzieci można zamówić na stronach internetowych. Najbardziej odpowiednie będą kołdry o wadze 10 % wagi dziecka. Kołdra sensoryczna ma właściwości terapeutyczne. Zalecana jest dla dzieci cierpiących na różne choroby jak Asperger, autyzm, ADHD I zespół Downa.

Zalety spania pod kołdrą obciążeniową

kołdra sensoryczna dla niemowlątDobrej jakości kołdra sensoryczna dla niemowląt jest wykonana z miękkiej bawełny flanelowej. Została zaprojektowana z myślą o dzieciach w trakcie terapii integracji sensorycznej. Taka terapia zalecana jest dla dzieci z różnymi chorobami, niepokojem lub nadmierną pobudliwością ruchową. Kołderki zazwyczaj mają wypełnienie z mikro kulek szklanych, które ma owalny kształt i wykazuje właściwości antyalergiczne. Spanie pod taką kołdrą ułatwia dziecku kontrolowanie bodźców zewnętrznych. Dziecko jest wyspane i wypoczęte. Kołdry obciążeniowe  sensoryczne stanowią doskonałą pomoc skojarzoną w terapii integracji sensorycznej. Czucie głębokie, które jest stymulowane podczas snu wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego. Dziecko jest rozluźnione, wzmocniona jest świadomość ciała. Przede wszystkim pomagają w utrzymaniu koncentracji. Dziecko jest bardziej skupione dzięki czemu lepiej się uczy. Cena za taką kołdrę w dobrej jakości i wykonaną z bawełny to koszt około 150-200 złotych.

Kołdra pomaga wyciszyć się po całym często ciężkim dniu. Bawełniany materiał jest bezpieczny dla często wrażliwej skóry dziecka. Lekarz terapeuta pomoże wybrać najlepszą i odpowiednią kołderkę z idealnym obciążeniem. Podczas snu nie należy przykrywać dziecku głowy ani szyi. Dodatkowo kołdra jest zalecana bardziej dzieciom chorym niż zdrowym. Zaburzenia integracji sensorycznej w łatwy sposób można kontrolować właśnie w domu dzięki kołdrze.