Popularne programy rządowe

Popularne programy rządowe

Ze względu na rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego konieczne jest podejmowanie odpowiednich działań, które mają na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Można to wykonać stosując różnego rodzaju programy wsparcia, których zadaniem jest zachęcenie inwestorów indywidualnych oraz przedsiębiorców do montażu bardziej efektywnych instalacji. Można tutaj wymienić chociażby pompy ciepła czy kotły na pellet.

Jak poprawić jakość powietrza na terenie Mysłowic?

program czyste powietrze w mysłowicachRozwiązania te pozwalają uzyskać energię w sposób ekologiczny, bez zbędnej emisji. Warto wspomnieć, że niektóre działania są dodatkowo wspierane przez rząd. Można tutaj wspomnieć chociażby program czyste powietrze w mysłowicach, gdzie obecnie realizowanych jest wiele inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii. Program ten jest dedykowany właścicielom oraz współwłaścicielom domów jednorodzinnych. Środki mogą być przeznaczone na wymianę źródeł ciepła, a także termomodernizację. Dofinansowanie może sięgnąć nawet trzydziestu siedmiu tysięcy złotych. Dzięki temu możliwa jest wymiana starych i nieefektywnych źródeł ciepła spalających paliwa stałe na nowoczesne jednostki spełniające najwyższe normy emisji. Dodatkowo do programu włączony może być również zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej, do której przewidziana jest kolejna dopłata. Warto wspomnieć, że żeby skorzystać z programu można wybrać jedną z trzech opcji. Jest to niezwykle wygodne dla potencjalnych beneficjentów.

Pierwszą z nich jest złożenie e-wniosku przez Internet. Kolejnym sposobem jest złożenie papierowego wniosku w urzędzie. Ostatnią opcją jest złożenie wniosku w banku oraz otrzymanie specjalnego kredytu. Jak widać obecnie dostępnych jest kilka form finansowania planowanych inwestycji, które z założenia mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego. Z dostępnych opcji skorzystać mogą przede wszystkim osoby prywatne, które są właścicielami nieruchomości.