Praktyczny dom z kontenera

Praktyczny dom z kontenera

Domy, w których mieszkamy na co dzień, przeważnie mają sporą powierzchnię, przestronne pomieszczenia, a nawet piętra czy poddasza. W przypadku domków letniskowych, najczęściej są one małe i bardzo funkcjonalne, z uwagi na przeznaczenie.

Dom letniskowy z kontenera

domki kontenerowe do 35m2Wielu właścicieli działek rekreacyjnych chce nieco zaoszczędzić na budowie domku letniskowego, ponieważ nie będzie on często odwiedzany i ma służyć głównie na wakacje. Z tego względu często wybierane są domki drewniane, budowane z prefabrykatów czy też domki kontenerowe do 35m2. Każdy z nich ma pewne wady i zalety, ale najtańszy jest dom kontenerowy. Wbrew pozorom, może on wyglądać bardzo okazale, a do tego będzie funkcjonalny. Jeżeli chodzi o sprytne rozwiązani w kwestii urządzenia wnętrza, to domy kontenerowe są tu zdecydowanie liderem. Są one budowane z kontenerów morskich, które po wcześniejszym przystosowaniu do warunków mieszkalnych, są ze sobą łączone w kształcie litery „L” lub w formie kwadratu czy prostokąta. Jeden standardowy kontener ma powierzchnię sześć metrów na niecałe dwa i pół metra szerokości i może stanowić samodzielny pokój lub też kilka pomieszczeń jednocześnie. Przeważnie domy kontenerowe posiadają aneksy kuchenne połączone z salonem, oddzielną sypialnie i łazienkę, zatem wszystko co znajduje się w normalnym domu czy mieszkaniu. Przed domem może być wykonany taras, zadaszenie czy ozdobna weranda, jeżeli domek będzie postawiony na podwyższeniu. Jedno jest pewne – takie domy są nawet o sześćdziesiąt procent tańsze niż standardowe.

Przy budowie małych domów, o powierzchni nie przekraczającej trzydziestu pięciu metrów kwadratowych, nie trzeba się martwić pozwoleniem na budowę, gdyż nie jest ono wymagane. Większość domków kontenerowych spełnia to wymagania i nie przekracza limitu.