Profesjonalne leczenie uzależnień

Profesjonalne leczenie uzależnień

Osoby uzależnione od alkoholu nie potrafią się przyznać przed samym sobą do problemu jaki je dotyka. Zawsze czują się trzeźwe i nie widzą problemu w swoim zachowaniu. Na leczenie często idą pod wpływem rodziny, która dostrzega alkoholizm i chce pomóc.

Przebieg leczenia osoby uzależnionej

leczenie uzależnień ŁódźCoraz młodsze osoby sięgają po trunki alkoholowe i staje się to poważnym problemem w społeczeństwie. Alkohol jest środkiem trującym dla naszego organizmu w dużych ilościach i silnie uzależnia, co jest bardzo niebezpieczne. Nadużywanie alkoholu prowadzi do wielu poważnych chorób, a w konsekwencji do śmierci. Z tego względu trzeba jak najszybciej podjąć leczenie, aby dać sobie szanse na normalne życie. Jeżeli ktoś w naszej rodzinie zmaga się z alkoholizmem, to najlepiej zacząć leczenie uzależnień Łódź jest miastem, w którym znajdziemy sporo ośrodków dla alkoholików. Osoby uzależnione świetnie się kamuflują i mogą przez wiele miesięcy, a nawet lat pić w ukryciu. Dopiero kiedy problem zaczyna się robić poważny, to rodzina go dostrzega i najczęściej chce wysłać taką osobę na leczenie. Jednak przymusowe leczenie takiej osoby nie ma sensu, gdyż najczęściej powoduje odwrotny skutek. To alkoholik musi poczuć chęć rzucenia nałogu i podjęcia leczenia. Terapie alkoholowe są prowadzone w ośrodkach zamkniętych i otwartych, a ich czas trwania zależy od pacjenta. Najczęściej po kilku miesiącach takie osoby kończą terapie i muszą samodzielnie walczyć z pokusami życia codziennego, choć mogą liczyć na wsparcie.

Większość ośrodków zajmujących się leczeniem uzależnień jest płatną placówką, za którą pacjent musi zapłacić z własnej kieszeni. Statystycznie około trzydzieści procent osób wychodzi z nałogu po pierwszym odwyku, jednak wszystko zależy od silnej woli i chęci.