Przypadkowo regał obezwładnił przestępcę!

Przypadkowo regał obezwładnił przestępcę!

Znacie powiedzenie „złośliwość rzeczy martwych”? Na pewno tak! Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś, że coś mu, albo jej, się nie udało z powodu jakiejś awarii.

Złośliwość rzeczy martwych dotyka również regały i stojaki

stojakiZdarza się jednak, że ta przysłowiowa złośliwość jest złośliwością tylko z pewnego punktu widzenia. Tak dokładnie było w historii, którą opisujemy. Napady na sklepy z bronią w ręku niestety zdarzają się stosunkowo często i zwykle w takich sytuacjach najlepiej nie stawiać oporu napastnikowi – nasze życie i zdrowie jest ważniejsze od czegokolwiek co może ukraść. Czasem jednak z pomocą przychodzą nam przedmioty nieożywione. Dokładnie coś takiego wydarzyło się kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych, podczas wieczornego napadu na sklep wielobranżowy. Napastnik wyciągnął pistolet i zażądał gotówki zgromadzonej w kasie. Przy okazji przewrócił dwa małe stojaki reklamowe, aby bardziej przestraszyć zgromadzonych na miejscu klientów. Sprzedawca nie próbował zgrywać bohatera i posłusznie otworzył szufladę kasy i zaczął wyciągać pieniądze. Wtedy stało się coś niezwykłego. Traf chciał, że mężczyzna stał przed sekcją z karmą dla psów, który był solidnie obciążony po nowej dostawie i w wyniku tego przeciążenia, wspomniane regały sklepowe runęły na niego i przygwoździły go do podłogi. Pozostałe obecne w sklepie osoby zareagowały błyskawicznie, odbierając mu broń i wzywając policję. Służby mundurowe przybyły bardzo szybko. Jeszcze podczas aresztowania napastnik próbował się wyrwać, wywracając przy okazji stojaki na ulotki, ale jego wysiłki były próżne.

Policjanci uwinęli się szybko i sprawnie, pakując zakutego w kajdanki podejrzanego do radiowozu. W ten właśnie sposób regał sklepowy został lokalnym bohaterem i w dowód uznania, od tamtej chwili służy do ekspozycji zdrowej żywności, zamiast karmy dla zwierząt.

Więcej informacji pod adresem http://www.wist-online.com/d6/Stojaki-na-ulotki-i-prospekty