Rajstopy medyczne po operacji

Rajstopy medyczne po operacji

 

W zeszłym roku przeszłam skomplikowaną operację nerek, która na całe szczęście udała się pomyślnie. Lekarz zwrócił jednak moją uwagę na to, że choć jestem już zdrowa, to jednak czeka mnie teraz dłuższy okres rekonwalescencji. Miałam więc nie nadwyrężać swego ciała, nie doprowadzić do wyziębienia nerek, a przede wszystkim zalecono mi także stosowanie specjalnej odzieży, która miała być wygodna i posiadać pewne właściwości kompresyjne (czyli uciskowe oraz ochronne). W pierwszej kolejności postanowiłam zakupić parę rajstop medycznych, które poleciła mi koleżanka. 

Działanie rajstop medycznych

rajstopy medyczne po operacjiKoleżanka, która kilka lat temu również przeszła podobną operację, zaleciła mi zakup odpowiedniej, wygodnej bielizny, która dodatkowo miała również posiadać właściwości lecznicze. Znajoma była szczególnie zadowolona zwłaszcza z rajstop, które posiadały właściwości kompresyjne i były zalecane w okresie rekonwalescencji wszystkim tym, którzy przeszli ciężkie operacje chirurgiczne. Rajstopy medyczne po operacji charakteryzują się tym, że chronią nasze żyły przed możliwością wystąpienia w nich niebezpiecznych zakrzepic. Ponadto uciskają nasze ciało w zdrowy, pożądany sposób, co pozytywnie wpływa na nasze krążenie, ale nie prowadzi do obrzęków. W wysokiej jakości modelach rajstop medycznych zastosowano specjalistyczny, stopniowy ucisk 13 – 18 mmHg. Jest on odpowiedni dla wszystkich tych, których ciało musi wrócić do pełni zdrowia po operacji. Warto przy tym zaznaczyć, że rajstopy tego typu mogą być stosowane nawet podczas długiej terapii, a nawet i rehabilitacji.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z poleconych mi rajstop. Podczas ich noszenia zauważyłam, że ból promieniujący od nerek jest znacznie mnie intensywny, ponadto delikatny ucisk wpływał korzystnie na moje krążenie, co pozwoliło mi uniknąć żylaków, pomimo tego, że przez dłuższy czas po operacji byłam częściowo unieruchomiona. Rajstopy te były również atrakcyjne cenowo, mogłam więc pozwolić sobie na zakup kilku par, które nosiłam przez cały okres rekonwalescencji.