Recenzja filmu time lapse

Recenzja filmu time lapse

 

Chciałabym dzisiaj zaprezentować recenzję filmu Time Lapse, który jest małą i niezależną produkcją, jednakże zarazem bardzo chwytliwą i podtrzymującą napięcie. Samo słowo „time lapse” jest angielskim określeniem technologi poklatkowego robienia zdjęć w stałych odstępach czasu. W ten sposób mamy możliwość śledzenia bardzo powolnych procesów takich jak na przykład rośnięcie drzew. O czym dokładnie opowiada film?

Czy warto jest obejrzeć film Time Lapse?

film timelapseBohaterami filmu jest trójka dobrych znajomych, dokładnie współlokatorów, a dwoje z nich jest parą. Pewnego dnia odkrywają, że ich sąsiad z domu naprzeciwko zniknął i nikt nie wie co właściwie się z nim stało. Postanowili oni więc sprawdzić co dzieje się w mieszkaniu ich sąsiada i wybrali się do jego domu, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Zamiast swojego sąsiada współlokatorzy znajdują tajemnicze urządzenie przypominające aparat fotograficzny, a na ścianie serię zdjęć, które przedstawiają ich mieszkanie. Następnie odkrywają oni, że tajemniczy aparat robi zdjęcia przyszłości, a dokładnie to co stanie się za 24 godziny o tej samej porze. Film timelapse gwarantuje nam mnóstwo niespodzianek, tak więc nie chciałabym zepsuć klimatu filmu, a zapewniam, że napięcie w nim ma swój klimat. Jest ono budowane stopniowo, a widz jest cały czas zmylany przez rozmyślenia głównych bohaterów. Jak na film, w którym odbywa się zabawa z czasem jest on naprawdę godny polecenia i warty obejrzenia.

Widać, że sama produkcja filmu nie jest kosztowna, a gra aktorska bohaterów nie powala, jednakże to nie to jest w tym filmie najważniejsze. Mimo tego, że samo wykonanie filmu jest raczej przeciętne to warto jest zastanowić się nad jego fabułą i całym poprowadzeniem akcji. W filmie najważniejszy jest jego pomysł i jak najbardziej pod tym względem poleciłabym go każdemu. Film Timelapse warto sprawdzić jego możliwości: https://m8house.com/