Rękawiczki dzianinowe stosowane w wielu pracach

Rękawiczki dzianinowe stosowane w wielu pracach

Jednym z najbardziej nieodzownych rzeczy w pracach warsztatowych czy też zwykłym majsterkowaniu jest posiadanie odpowiedniego rodzaju rękawiczki. Przy wielu pracach manualnych oraz takich, gdzie potrzebujemy chwytać wiele narzędzi ręcznych lub mechanicznych, najlepiej sprawdza się wysokiej jakości rękawiczka dziana. Jakie są jej najważniejsze rodzaje i czym się charakteryzują?

Rękawiczki typu dzianego do prac warsztatowych

Rękawiczki dzianeDzięki przewiewności tego rodzaju rękawiczki, a także dobrej ochronie dłoni, możliwe jest wykonywanie długich prac w warsztacie, a także odpowiednia ochrona dłoni. Rękawiczki dziane mogą być odpowiednio nakrapiane. Tego typu rękawiczki nadają się najbardziej do prac w zakładach produkcyjnych, gdzie mamy do czynienia z segregowaniem detali produkcyjnych, a także innych produktów o małych gabarytach. Nakrapianie wewnętrznej strony rękawiczki powoduje, że dany przedmiot nie wyślizguje nam się z dłoni, a jego chwyt jest pewny. Do prac z narzędziami ręcznymi lub mechanicznymi najczęściej wykorzystuje się rękawiczki powlekane. Dzięki specjalnemu wewnętrznemu powleczeniu rękawiczka jest odporna na bardziej surowe traktowanie. Rękawice tego typu dobrze znoszą cięższe prace i bardzo dobrze chronią chwytną część dłoni przed skaleczeniem lub zranieniem. Mogą także być elementem ochrony przed powstawaniem odcisków czy pęcherzy podczas wykonywania prac z użyciem narzędzi.

Dzięki rękawiczkom jednorazowym prace w wielu zawodach mogą odbywać się bez uszczerbku na skórze dłoni. Dzięki ich specyficznej budowie możliwe było połączenie lekkości i przewiewności rękawiczek dzianych, z trwałością wersji powlekanych, przeznaczonych do cięższych prac, a także wykonywania bardziej intensywnych czynności manualnych w warsztacie i zakładzie.