Remont mieszkania w bloku

Remont mieszkania w bloku

Każdy właściciel mieszkania powinien zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre remonty należy zgłosić. Trzeba to zrobić zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace. Jeśli budynek podlega wspólnocie mieszkaniowej lub spółdzielni to trzeba wiedzieć, że wymagana jest tutaj zgoda spółdzielni lub nawet zgoda pozostałych mieszkańców.

Nie zaczynaj demolki bez zezwolenia

Warto wiedzieć, że żadnych zezwoleń nie będziemy musieli uzyskiwać wtedy, kiedy przeprowadzamy remont który nie narusza części wspólnej budynku. Także roboty instalacyjne, w przypadku gdy ograniczają się tylko do wymiany urządzeń końcowych nie wymagają żadnego zezwolenia. Oczywiście żadnych zezwoleń nie będzie wymagała żadna bieżąca konserwacja. Jeśli zatem chcemy tylko i wyłącznie pomalować ściany to wówczas nie musimy nikogo prosić o zgodę. Musimy pisemnie poprosić o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie konkretnych prac. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez wspólnotę w drodze uchwały. Uchwały takie podejmuje się nie tylko na zebraniu, ale mogą także być podejmowane w drodze indywidualnego zbierania głosów. Warto wiedzieć, że nawet jeśli nie uzyskamy zgody podczas głosowania na zebraniu to nie musimy się przejmować.

architekt wnętrzMożna spróbować jeszcze właśnie indywidualnego trybu zbierania głosów. Być może w ten sposób uda nam się uzyskać zgodę. Zawsze o każdym remoncie warto poinformować jednak sąsiadów. Wiadomo, że jeśli chodzi o kwestię taką jak zlecenie u specjalisty, to wiele osób wciąż podchodzi do tego z dystansem. Zapominają jednak o tym, że taki architekt wnętrz będzie im potrafił naprawdę dobrze doradzić. Prawda jest taka, że jeśli komuś naprawdę będzie zależało na tym wszystkim to jednak po pewnym czasie można będzie zacząć zastanawiać się nad kolejnymi zmianami. Nie od dziś wiadomo, że każdy remont ma swoje wad i zalety, dlatego od nas samych zależy w jaki sposób to wszystko będzie funkcjonowało.

Trzeba więc zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami, by można było naprawdę wiele na tym wszystkim skorzystać. Co jakiś czas inaczej na pewne sprawy popatrzymy, jednak prawda jest taka, że można będzie na tym wiele skorzystać.