Renowacja lakieru.

Renowacja lakieru.

Wiele osób spotyka się z problemem zniszczonego lakieru, czy to w samochodzie, motorze czy innej maszynie. Przyczyn takiego stanu może być wiele, czynniki atmosferyczne, odpryski powstające po wypadkach i z biegiem czasu ulegające korozji przyspieszonej przez duże ilości soli na polskich drogach.

warsztatWiększość stara się działać na własną rękę, lecz niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie, jak i zazwyczaj mało opłacalne. Jak z wielu przypadków wynika, zamiast naprawiać szkody, stwarzamy jeszcze większe. Z ratunkiem przychodzą nam warsztaty oferujące tzn. auto detailing, zajmują się oni renowacją, czyszczeniem całej karoserii pojazdu czy też kilku elementów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, z najwyższą możliwą doskonałością. Zazwyczaj jest tak, że renowacja lakieru i polerowanie auta jest bardziej opłacalna niż lakierowanie samochodów od podstaw. Jak wspomniano wyżej auto detailing może być wykonywany wewnątrz i na zewnątrz.

Operacje wykonywane wewnątrz głownie dzielą się na czyszczenie, mycie i odświeżanie takich elementów jak tapicerka, podsufitka, czy też wypełnienie bagażnika. Natomiast zewnętrzne to czyszczenie karoserii, spowodowanej np. „taranowaniem” owadów w czasie jazdy czy też zjawisk atmosferycznych. Wykonywane jest to przy użyciu różnych środków chemicznych.

Następnie, jak już lakier jest oczyszczony, wykonywane jest polerowanie jego wierzchniej warstwy, w sposób najczęściej mechaniczny a niekiedy ręczny. I na samym końcu wykonywana jest konserwacja by efekt pozostał jak najdłużej, w tym celu wykorzystuje się najróżniejsze woski samochodowe, mające na celu zabezpieczyć przez zabrudzeniami, a przynajmniej spowodować ich późniejsze, łatwe usuwanie. Jak i oczywiście woskowanie daje piękny błyszczący efekt. Jak widać renowacja lakieru to wcale nie taki prosty zabieg, i może skutecznie ochronić nasze portfele przed zwykłym ( lecz bardzo drogim ) ponownym lakierowanie samochodów. Warto znaleźć tylko dobrą firmę wykonującą auto detailing i zostawić im samochód.