Rodzaje jachtów możliwych do wyczarterowania

Rodzaje jachtów możliwych do wyczarterowania

Latem z całą pewnością warto wybrać się na Mazury. Ten piękny region naszego kraju idealnie nadaje się do żeglugi jachtowej. Nie każdego jednak stać na kupno własnego jachtu. W takim wypadku rozwiązaniem okazuje się być czarter jachtów motorowych.

Czarter jachtów

jachtCzarter jachtów to poważna decyzja, która zawsze powinna uwzględniać szereg czynników. Wśród tych, które można uznać za jedne z bardziej istotnych znajduje się rodzaj uprawianej żeglugi. Obecnie wyróżnia się żeglugę sportową, turystyczną, hotelową, turystyczno – sportową oraz trampingową. Każdy z wymienionych rodzajów żeglugi wymaga innego jachtu, który charakteryzuje się ściśle określonymi cechami. Jeżeli zamierzamy uprawiać żeglugę sportową, musimy wyczarterować jacht, którego sylwetka jest bardzo smukła. Znaczenie ma także duża powierzchnia żagli oraz lekka konstrukcja całości. Jachty przeznaczone do żeglugi sportowej są bardzo szybkie i bardzo zwrotne. W związku z tym nie odnajdą się na nich osoby, które nie mają wiedzy i doświadczenia na temat żeglowania. Taki jacht w wypadku tych osób to ogromne zagrożenie wypadkiem. Popularną kategorią są jachty hotelowe, które wyróżniają się bardzo bogatym doświadczeniem. Są przestronne i duże, co pozwala na komfortowy wypoczynek. Niestety, ich ogromną wadą jest wysoka cena, która sprawia, że wiele osób rezygnuje z czarterowania właśnie tego rodzaju jachtów. Jachty turystyczne to tak zwana klasa średnia. Nie zapewnią one wysokiego komfortu, ale nie są również niewygodne. Wadą dla wielu osób może być koedukacyjna część mieszkalna. Aby zwiększyć bezpieczeństwo osób żeglujących, powierzchnia żagli w tym wypadku jest często dość ograniczona. Jachty turystyczno – sportowe to jachty najbardziej nowoczesne. Na takim jachcie mamy zapewnione nie tylko bezpieczeństwo, ale również ogromny komfort żeglugi. Są one szybkie, zwrotne, dostarczają dużo wrażeń. Wada? Wysoka cena.

Jachty do żeglugi trampingowej są najtańsze. Ich rozmiary nie są duże, dzięki czemu doskonale nadają się do wpływania w dzikie zakątki. Wadą jest brak komfortu w czasie żeglugi, ale czego nie robi się dla bliskiego kontaktu z naturą.