Rodzaje węży do kompresorów

Rodzaje węży do kompresorów

Przewody gumowe już od dłuższego czasu odgrywają bardzo istotne funkcje w przemyśle. To właśnie dzięki tego typu przewodom, możliwe jest odciąganie pyłu, różnych surowców sypkich, ale także emitowanie sprężonego powierza. Warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze takich właśnie przewodów.

Jakie węże będą najlepsze dla kompresora?

wąż do kompresora spiralnyW obecnych czasach trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek przedsiębiorstwo przemysłowe, czy też produkcyjne, bez użycia odpowiedniej klasy gumowych przewodów. Są one bardzo ważne, gdyż dzięki nim możliwe jest zarówno mechaniczne odciąganie różnych surowców, czy też cieczy, ale także emitowanie sprężonego powietrza. Do takich właśnie celów wykorzystuje się najczęściej wąż do kompresora spiralny. Tego rodzaju przewód musi spełnić pewne konkretne cechy, aby jego użycie było w  praktyce możliwe. Bardzo ważne jest wiec, by był on wykonany z poliuretanu, gdyż tylko w takim wypadku będzie można mieć pewność co do jego wytrzymałości. Poza tym bardzo ważne jest, by wąż ten był zabezpieczony specjalnym spiralnym oplotem, od którego zresztą bierze się jego nazwa. Jest to z kolei bardzo ważne, aby różnice ciśnienia, typowe dla emisji sprężonego powierza nie rozerwały węża. Na szczęście, zarówno  Polsce, jak i ogólnie na całym Świecie można coraz łatwej znaleźć godnych zaufania dystrybutorów takich właśnie przewodów. Dzięki temu, znalezienie tego najbardziej odpowiadającego konkretnym potrzebom będzie w praktyce znacznie prostsze, nawet gdy mowa o zastosowaniach profesjonalnych.

Od pewnego czasu coraz ważniejsza role w przemyśle odgrywają przewody z gumy. Są one niezwykle istotne, gdyż to właśnie dzięki nim można mechanicznie odciągać pewne ciecze, czy też substancje. Takie przewody wykorzystuje się również do emitowania skompresowanego powietrza.