Rowery udanym pomysłem na biznes

Rowery udanym pomysłem na biznes

Najpierw była przygoda zawodnicza, potem starty amatorskie. W zasadzie to do dziś zdarza mi się ścigać na rowerze w imprezach mtb. Towarzyszącą mi od lat pasję ostatnio przekułem w całkiem popularny interes.

Rowery ze sklepu stacjonarnego lub internetowego

internetowy sklep z roweramiZałożenie sklepu z rowerami chodziło mi po głowie od dłuższego czasu. Przez cały ten okres trudno było mi jednak odnaleźć odpowiedni lokal, w którym można byłoby sprzedawać zarówno rowery, jak również akcesoria i osprzęt. Łatwiej było wynająć magazyn. Nie czekałem więc i postanowiłem założyć internetowy sklep z rowerami. Zorganizowanie dostawców, pozwolenia i trochę innych kwestii do załatwienia. Z wieloma osobami z branży rowerowej znałem się wcześniej, choćby z peletonu czy imprez rowerowych, dlatego było łatwiej negocjować. Ostatecznie w ofercie znalazły się rowery różnego typu. Od dziecięcych przez damskie, męskie po tandemy. Szeroka gama kolorów. Postawiłem na różnorodność, tak więc do wyboru są rowery szosowe, miejskie, górskie. Dla każdego coś się znajdzie. Do tego oczywiście akcesoria, w końcu warto we wszystko zaopatrzyć się  w jednym miejscu. Do wyboru pompki, oświetlenie, torby, koszyki czy liczniki. Oczywiście nie mogło zabraknąć takich części, jak siodełka, ramy czy koła. Nie byłbym sobą, gdybym nie zaoferował także możliwości konsultacji. Nie każdy przecież musi znać się na rowerach, warto więc doradzić w kwestiach, które wymagają doprecyzowania. Wkrótce planuję uruchomienie sklepu stacjonarnego, a wówczas kolejną oferowaną usługą będzie serwis rowerowy.

Sklep z rowerami i akcesoriami oraz częściami okazał się dobrym pomysłem. Ludzie wciąż będą je kupować, a aktywny styl życia jest coraz bardziej popularny. Coraz więcej zawodów jest również organizowanych dla rowerzystów. Sprzęt z pewnością jest im potrzebny.