Równowaga w Twoim domu

Równowaga w Twoim domu

W dzisiejszych czasach nasza codzienność ogranicza się do wiecznego pośpiechu oraz braku wyciszenia przez hałas ciągle panujący w dużych miastach.

Kominki z płaszczem wodnym wprowadzą równowagę w Twoim domu

kominekJeżeli jednak chcesz ukoić nerwy oraz wprowadzić do życia odrobinę harmonii oraz spokoju zaaranżuj swój dom w stylu zen, a będzie on Twoją wyjątkową oazą, do której z miłą chęcią będziesz wracać po ciężkim dniu w pracy. Styl zen został zapoczątkowany przez buddyjskich mnichów, którzy kierowali się zasadą, aby wyposażenie wnętrz było jak najbardziej ograniczone, w celu zapobiegania rozpraszania myśli podczas medytacji. W mieszkaniu wzorowanym na tym stylu powinny królować spokoje, stonowane barwy, a szczególnie biel, taki zestaw powiększa optycznie pomieszczenie, a jednocześnie pomaga się odprężyć. Mocniejsze kolory takie jak czerń, czasem czerwień powinna być tylko subtelnym dodatkiem. W związku, że sztuka zen to łączenie się z naturą na podłodze powinno królować drewno. Wszystkie meble regały, stoły do jadalni, krzesła, komody, łóżka wszystko to powinno być jak najbardziej proste w formie. W wyborze wyposażenia powinniśmy kierować się funkcjonalnością oraz geometrią. Warto zwrócić uwagę, że nowoczesny wystrój wnętrz kieruję się tymi samymi cechami w wystroju. Wszystkie meble, nowoczesne krzesła, blaty i stoły są proste, bez zbędnych ozdób i mieszanych materiałów. Przede wszystkim, oprócz funkcjonalności sztuka zen ceni sobie także komfort, dlatego przedmioty codziennego użytku jak kanapa, fotel, krzesło powinny być także wygodne. Z racji, że nasze mieszkanie urządzone w stylu zen ma przede wszystkim sprawiać wrażenie miejsca również ciepłego warto umieścić w pokoju kominek, choćby elektryczny, przed którym można usiąść z lampką wina, ulubioną książką i odprężyć się po codziennym zgiełku, pomogą w tym kominki z płaszczem wodnym. Aby w naszym mieszkaniu uzyskać więcej miejsca oraz iść z duchem funkcjonalności, możemy odpuścić sobie duży stół i krzesła do jadali na rzecz poduszek ułożonych wkoło niskiego stolika, co jest bardzo popularne w Japonii.

Ponieważ w stylu zen centralnym punktem pomieszczenia powinny być meble, a nie wolna przestrzeń, dobrze jest ustawić taki stolik w centralnym punkcie naszej jadalni.