Rozmiar jednoosobowego materaca

Rozmiar jednoosobowego materaca

Łóżko bez wątpienia jest jednym z najważniejszych mebli w domu. Każdej nocy spędzamy w nim od sześciu do nawet dziesięciu godzin, więc warto zadbać, aby było ono komfortowe. Na jakość naszego snu bez wątpienia ma wpływ materac.

Gdzie kupić materac do spania?

materace 150x200Chyba każdy z nas choć raz w życiu doświadczył nieprzespanej nocy, po której obudził się obolały i zmęczony. W większości przypadków odpowiada za to niedopasowany lub stary materac, który posiada już widoczne znaki użytkowania w postaci wgnieceń. Taki materac nadaje się tylko do wymiany, bo nie zapewni nam komfortowego snu. W sprzedaży dostępne są materace 150×200, które można traktować jako dość duże modele jednoosobowe lub małe materace dla dwóch osób. Taki model jest najczęściej wybierany, bo pasuje do większości ram i ma rozmiar w sam raz. Jest on dostępny w wersji sprężynowej, piankowe, lateksowej i kokosowej. W zależności od preferencji, powinniśmy wybrać model dostosowany do naszej wagi, sposobu spania i ewentualnych schorzeń kręgosłupa. Najbardziej uniwersalne są materace piankowe, gdyż mają dostępnych kilka stopni twardości, dzięki czemu każdy klient znajdzie model idealny dla siebie. Klienci też dość często wybierają materace sprężynowe, ponieważ są trwałe i zapewniają dobre podparcie kręgosłupa w trakcie snu. W sklepach z wyposażeniem sypialni i łóżek, znajdziemy standardowe model w rozmiarach na łóżka pojedyncze i podwójne. Jeżeli jednak mamy niestandardowe łóżko, to konieczny będzie zakup materaca na zamówienie.

Wybór materaca nie jest prosty, gdyż dostępnych jest bardzo dużo modeli. Przed finalizacją zakupu, warto jest sprawdzić, czy aby na pewno dany model będzie dla nas odpowiedni. Wystarczy na nich chwile poleżeć, co jest możliwe w wielu stacjonarnych sklepach.