Różne rodzaje drukarek w różnych miejscach

Różne rodzaje drukarek w różnych miejscach

Jednym z niezbędnych w pracy drukarni urządzeń jest drukarka cyfrowa. Dzięki niej można przenosić dany tekst czy też obraz na papier w postaci druku ulotek, plakatów, kalendarzy. Warto wiedzieć, że niektóre drukarki i plotery potrafią także pracować bez użycia komputera.

druk ulotekDzieje się tak w przypadku drukarek drukujących zdjęcia. Wystarczy tylko i wyłącznie podpiąć aparat fotograficzny do drukarki i z łatwością można wykonać wydruk. Można także włożyć do drukarki kartę pamięci z dokumentem lub ze zdjęciami i po prostu wydrukować. Nie trzeba nawet włączać komputera. Oczywiście takie drukarki są droższe. Droższy będzie także serwis drukarek w tym przypadku. Jeśli chodzi o rodzaje drukarek to niegdyś najbardziej popularne były drukarki igłowe. W nich stosowano taśmy barwiące. Podobne taśmy znajdowały się w maszynach do szycia, więc łatwo sobie wyobrazić, że nie były to urządzenia zbyt skomplikowane technicznie. Jeśli chodzi o takie wydruki to trwały one znacznie dłużej niż obecnie.
W dzisiejszych czasach bardzo często drukarki igłowe wykorzystuje się do druku faktur. Jest to bowiem tanie rozwiązanie. Jednak bardziej popularne są mimo wszystko drukarki atramentowe. Znajdują się one w niemal wszystkich domach, w których są komputery. Tutaj drukowanie odbywa się poprzez umieszczanie na papierze bardzo małych kropli, które są specjalnie spreparowane atramentem do drukowania. Drukarki atramentowe drukują zarówno w kolorze jak i monochromatycznie. Dostępne są także specjalne tusze, które służą do wydruków fotograficznych. Przy zakupie takich drukarek należy zwrócić uwagę na jej jakość. Jeśli kupimy tańszą to wówczas na pewno droższa będzie eksploatacja takiej drukarki.

W biurach najpowszechniejsze są natomiast drukarki laserowe. Dlaczego? Głównie dlatego, że wydruk na takiej drukarce jest znacznie tańszy niż na drukarce laserowej. Druki takie są także znacznie wyższej jakości. Oczywiście drukują one także znacznie szybciej niż drukarki atramentowe. To trzy podstawowe typy drukarek. Istnieją także inne, takie jak na przykład iskrowa, rozetkowa. Je używa się tylko w szczególnych przypadkach.